Piešimo užsiėmimų vidurinėje vyresniojoje grupėje suvestinė. Netradicinis piešinys (77 idėjos darželiui)

Gana sunku pasakyti, ką darželio auklėtoja šiandien turėtų daugiau nuveikti – kūdikio ugdymą ar popierizmą. Jei jis ketina surengti atvirą renginį, jis negali apsieiti be detalaus plano-metmenų. Be to, to reikalauja įstatymas, o ne valdžios užgaidos.

Įvadas

Kad galėtumėte geriau suprasti, koks turėtų būti planas, pažvelkime į realią situaciją. Pavyzdžiui, kita pamoka skirta tema „Žiema“. Ir ne paprasta, o atvira. Tad bet kokiu atveju teks susidėlioti planą, kad neklystumėte prieš tėvus.

Norėdami pradėti, turite užsirašyti du punktus:

  1. Pamokos tipas. Čia turite nurodyti, kokiu būdu bus vedama pamoka: žinių apibendrinimas, jų įtvirtinimas ar, galbūt, naujos medžiagos studijavimas.
  2. Pamokos tikslai. Apibendrinkite, ką norite pasiekti atviro renginio metu. Mūsų atveju tinka tokie variantai kaip: kolektyvinių ir individualių piešinių kūrimas tema „Žiema“.

Nurodydami šiuos du punktus, sukuriate pagrindą apmąstymams. Remdamiesi jais galite galvoti apie būsimą pamokos eigą. Tačiau šios piešimo pamokos metmenys tik prasideda.

Užduotys

Mes išsiaiškinome praktinius tikslus, kuriuos norite pasiekti. Tada išsikelkite sau patyriminius tikslus, kuriuos norite pasiekti su savo vaikais. GEF ir FGT reikalauja, kad ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymas būtų visapusiškas ir įvairiapusis. Remiantis tuo, galima išskirti tris užduočių sritis:

  1. Švietimo. Nurodykite, ko jūsų mokiniai turėtų išmokti per pamoką. Kokius praktinius įgūdžius reikėtų įgyti ar įtvirtinti: meninių įgūdžių ir technikų įtvirtinimą, kitų žmonių darbo savistabos ir kritikos kokybės gerinimą, gebėjimą savarankiškai pasirinkti darbui reikalingas medžiagas.
  2. Švietimo. Kokius charakterio bruožus norėtumėte įskiepyti savo vaikui šia veikla? Puikiai dera su mūsų tema. atsargus požiūrisį laukinę gamtą.
  3. Besivystantis. Gali atrodyti, kad tai tas pats, kas pirmoje pastraipoje. Bet jei ten nurodėte praktinius įgūdžius, tada čia geriau sutelkti dėmesį į protinius. Parodykite, kad siekiate ugdyti vaikų domėjimąsi aplinka ir gamta, meninę nuojautą, iniciatyvą ir vaizduotę.

Taip suformuosite „trečią ramstį“, kuriuo remsis visas mokymosi procesas ir būsimi piešimo pamokos metmenys.

parengiamieji darbai

Nuo atviros piešimo klasės vyresnioji grupė paprastai vyksta ketvirčių ar metų pabaigoje, tada čia turėsite nurodyti visą apžvelgtą medžiagą, kurią būtų galima priskirti nagrinėjamai temai.

Ką galima panaudoti mūsų atveju? Padarykime studijų medžiagos sąrašą, kad būtų lengviau piešti vyresniųjų grupėje tema „Žiema“.

  1. Pasakų „Sneguročka“ ir „12 mėnesių“ skaitymas.
  2. Fotografijų ir paveikslų su žiemos peizažu nagrinėjimas ir aptarimas.
  3. Vandens savybių ir jo agregacijos būsenų tyrimas.
  4. Pokalbiai apie gyvūnų gyvenimo ypatumus žiemą. Spalvos pasikeitimas, žiemos miegas.
  5. Gyvūnų piešiniai geometrinių figūrų pagalba.

Tik suteikę vaikams reikiamą žinių bagažą, galite vesti atvirą piešimo pamoką vyresnėje grupėje.

Pamokos eiga

Nuo šio momento jūsų plano plane prasideda pati dviprasmiškiausia ir kintamiausia dalis. Reikia iš anksto planuoti, ką sakysi, o svarbiausia – ką atsakys vaikai. Tai yra jūsų pagrindinė užduotis. Norint išvengti įvykių, kurie gali tapti nekontroliuojami, raida, būtina išanalizuoti visą būsimą pamoką ir sudaryti planą.

  1. Sveikinimai.
  2. Dialogas su vaikais.
  3. Kolektyvinis darbas.
  4. Fizminutka.
  5. Individualus kūrybiškumas.
  6. Darbų apibendrinimas ir analizė.

Atminkite, kad turite išsamiai aprašyti, kas vyks pamokoje. Pavyzdžiui:

Sveiki vaikai! Šiandien pas mus atvyko sniego senelis! O lauke jau vasara! Padėkime jam atvėsti ir piešti (piešdami kreidelėmis ant lentos, vaikai daro bendrą kompoziciją).

Tokiu būdu turite apgalvoti visą pamoką. Atvirą piešimo pamoką vyresnėje grupėje reikėtų planuoti ir vesti labai tiksliai, nes kuo vyresni vaikai, tuo daugiau netikėtų klausimų gali kilti, į kuriuos mokytojas turėtų atsakyti.

Naudotos medžiagos

Jau išsiaiškinome, ką vaikai turi žinoti prieš vesdami tokią atvirą pamoką. Bet tai dar ne viskas. Mokytojas taip pat turi paruošti ir atsinešti visą reikalingą medžiagą. Arba paprašykite vaikų, kad jie patys paruoštų tam tikrą įrangą. Kad nieko nepamirštumėte, sudarykite sąrašą ir įtraukite jį į planą.

  1. Nuotraukos ir paveikslai, vaizduojantys žiemą.
  2. Multimedijos įranga pagal poreikį. Galite apsiriboti projektoriumi ir rodyti skaidres, o ne popierizmą su nuotraukomis. Muzikos grotuvas ir įrašai. Pavyzdžiui, Vivaldi „Keturi metų laikai“.
  3. Vaikams reikės meno reikmenų. Pieštukai, dažai, kreidelės. Albumas.
  4. Nurodykite, kokia piešimo technika bus naudojama. Vyresnioji grupė šiuo aspektu turi platų pasirinkimą – puantilizmą (taškus), plastilinografiją, rašalo dėmę, pirštus, draskymus.
  5. Galbūt norėsite sukurti programą. Tuomet reikės kitų medžiagų – klijų, vatos ir pan.

Šis punktas yra labai svarbus. Jei praleidote ką nors svarbaus, pamoka gali visiškai nukristi. Be to, nurodykite, kokias mokymo priemones naudojote ruošdamiesi pamokai. Nesvarbu, ar tu tai padarei, ar ne. Tik ataskaitoms, kad jūsų viršininkai nerastų jūsų kaltės, kad jūs nevykdote mokymų pagal standartus.

Pagaliau

Mūsų svarstoma tema „Žiema“ ne visada tinka atviriems užsiėmimams. Kad ir kaip stengtumėtės lavinti vaikų vaizduotę, vyresnėje grupėje piešimo užsiėmimams yra „patogesnių“ temų. Gali tikti įvairiausi variantai.

  • "Sveikinimas". Piešimo su kišenėmis praktikai.
  • "Miškas". Leidžia geriau pažinti gyvūnus ir augalus.
  • "Mano šeima". Nupiešti žmogų yra daug sunkiau. Ši tema puikiai tinka sudėtingų modelių praktikai.
  • Piešimas netradiciniu stiliumi. Išmokykite vaikus piešti piešinius improvizuotomis priemonėmis. Pavyzdžiui, jei nėra akvarelės, bet yra lygintuvas ir vaškas (enkaustika).
  • „Eismo įstatymai“. Leiskite vaikams geriau suprasti būtinybę jų laikytis.
Tikslai: Toliau supažindinti vaikus su žodine liaudies menu, įtvirtinti vaikų žinias apie rusų liaudies pasakas.
Užduotys:
  • įtvirtinti žinias apie pasakišką epo žanrą, įvaizdžio ypatybes, paskirtį;
  • lavinti vaizduotę, fantaziją, kūrybinį savarankiškumą, gebėjimą įkūnyti savo idėją piešinyje;
  • mokyti piešinyje perteikti pasakų veikėjų įvaizdžius su jiems būdingais bruožais;
  • išmokti parinkti medžiagą įvaizdžiui, iš atskirų piešinių sukurti kompoziciją epizodui iš pasakos.

Medžiagos: baltas popierius, guašas, akvarelė, teptukai, vaško kreidelės, iliustracijos rusų liaudies pasakoms.
Didaktiniai žaidimai: „Sužinok pagal profilį“, „Pasiimk herojus pasakoms“.
1. Organizacinis etapas.
Pedagogas: Pamokos pradžioje noriu perskaityti eilėraštį V.A. Stiklas
Pasaulyje yra daug pasakų
Liūdna ir juokinga
Bet mes negalime gyventi pasaulyje be jų.
Pasakoje gali nutikti visko
Mūsų istorijos priekyje
Į duris pasibels pasaka -
Svečias pasakys: „Užeik“.
Šiandien mes eisime į neįprastos kelionės, pasakų šalyje. Seniai žmonės dar nemokėjo nei skaityti, nei rašyti, bet jau buvo pasakojamos pasakos. O kaip mėgo klausytis, ir ne tik maži vaikai, bet ir suaugusieji. Jie rinksis vakare į susibūrimus: krosnyje traška rąstai, troboje susigrūdo, visi sukasi reikalais, kas verpalus, kas mezga, kas siuvinėja, o kas tiesiog klausosi pasakos. Pasaka išliko iki šių dienų, nes buvo pasakojama iš kartos į kartą, perduodama iš lūpų į lūpas. Tavo močiutės pasakojo pasaką tavo mamoms ir tėčiams, tavo mamos tau, o tu – savo vaikams. Taip iš senų laikų pas mus atkeliavo pasaka. Kokias pasakas žinai? Atsakymai: "Meduolis", "Teremok", "Trys lokiai", "Žąsys-Gulbės" ir tt O kas tai per pasakos? (Rusų liaudis) Ir kodėl jie taip vadinami? Atsakymai: (Surado ir parašė žmonės).
Vyksta didaktiniai žaidimai „Sužinok pagal profilį“, „Pasiimk herojus pasakoms“.
- Šauniai padirbėta!
Vaikinai, ar turite mėgstamų pasakų? Atsakymai. Štai šių pasakų herojai, piešime su jumis. Ant flanelgrafo dedami pasirinkti pasakų personažai (iliustracijos).
2. Praktinė dalis.
Atidžiai pažiūrėkite į pasakų herojus ir pamatysite, kokie jie skirtingi. Portretų menas yra labai senas. Menininkai, tapydami portretą, stengiasi perteikti herojaus charakterį ir vidinį pasaulį. Pasakų veikėjai gali būti gudrūs ir patiklūs, geri ir blogi. Juk visi esame savaip menininkai. Nupieškime iliustracijas jūsų mėgstamoms pasakoms. Turime stengtis portrete perteikti herojaus charakterį, jam būdingus bruožus, nuotaikas. Nepamirškite apie plaukus, papuošalus, kepures. Kiekviena smulkmena yra svarbi. Jie taip pat kalba apie herojaus charakterį. Turite dirbti labai kruopščiai ir kruopščiai.
Kaip manote, kokia yra pasakos pabaiga? Atsakymai (Visada laimingas, gėris triumfuoja prieš blogį). Teisingai! Na, dabar į darbą.
3. Savarankiškas darbas.
Vaikai piešia.
4. Apibendrinimas.
Po pamokos mokytoja visus piešinius iškabina gerai matomoje vietoje – vaikai juos apžiūrinėja ir pasakoja, kurį pasakos herojų nupiešė, aptaria herojų personažus, kokie jie.

Sveiki visi! Ir toliau teikiame įdomių idėjų pedagogams, tėvams ir mokytojams. O šiandien kalbėsime apie netradicines piešimo technikas. Šios idėjos tinka darželiui ir mokyklai. Netradicinis piešimas nereiškia kažko sunkaus. Atvirkščiai, būtent netradicinė technika dailės užsiėmimus paverčia paprasta ir smagia pramoga. Nereikia piešti sudėtingų elementų, nereikia meistriškai įvaldyti teptuko. Dėl to ir buvo kuriamos netradicinės technikos, nes jos SUPAPRASTINA vaiko darbą, PAlengvina mokytojo užduotį metodine prasme. ir suteikti vaikui nuostabią kūrybinę patirtį su puikiu galutiniu rezultatu. Pamatysite, kokius gražius paveikslus ir piešinius galite padaryti paprastomis gudrybėmis. netradicinis piešimas. Vaikui patiks jūsų veikla – jį patrauks menas, kai pajus, kad grožį gali kurti savo rankomis.

Visas netradicines piešimo technikas surūšiavau į ATSKIRAS GRUPES - viską paaiškinsiu ir parodysiu eilės tvarka.

netradicinis piešinys

DELNŲ ATspaudai

Darželyje, vaizduojamojo meno klasėje svarbu pasirinkti darbą, kuris bus įmanomas mažiems vaikams. Antroje jaunesnėje grupėje vaikai prastai valdo teptuką, jiems sunku padaryti, kad teptukas nubrėžtų liniją, ovalą, apskritimą... Todėl tokiame amžiuje greiti ir gražūs piešiniai piešimo technika. su delnais yra įdomu.

Vaikiškomis rankomis galite nupiešti tokią mielą viščiukų ir viščiukų šeimą.

Žali dažai suteiks jums atspaudą, kurį galima žaisti su varle. Akys gali būti piešiamos atskirai ant baltų popieriaus apskritimų (pačių mokytojų) ir vaikai tiesiog klijuoja akis ant piešinio PVA klijais.

Štai dar vienas aplikacijos piešimo pavyzdys šia netradicine „pasidaryk pats“ tapybos technika. Jei prie delno atspaudo pridėsime šoninius sparnus ir aštrius ausų galiukus, gausime pelėdos siluetą. Tokių amatų foną galima pasirinkti iš juodo kartono, ant jo užklijuoti didelį geltono popieriaus (mėnulio) apskritimą. Ir jau Mėnulio disko fone padarykite pelėdos delno atspaudą. Ir tada, kai spaudinys išdžius, pridėkite ilgą šaką, ant kurios sėdi ši pelėda.

Delnas veikia kaip šablonas – iš pradžių padarykite eskizą, apveskite delną ant popieriaus lapo, o tada pabandykite nupiešti akį čia ar ten. Ir atidžiai pažiūrėkite, pamatysite, kuris veikėjas žiūri į jus.

Tas pats ir amatams netradicine technika "Palma + dažai" foną reikia paruošti iš anksto. Arba iš spalvoto popieriaus sukurkite žalią pievelę ir tvenkinį antys. Arba nupieškite iš anksto – nuspalvinkite lapą mėlynais ir žaliais dažais, nusausinkite ir pasiruoškite pamokai (laikykite po sunkiu presu iš knygų).

Kaip matote toliau esančioje nuotraukoje, prie paveikslo delno elemento galima pridėti viršutines dalis - aplikacijas iš popieriaus ir kitų medžiagų. Žemiau pateikiamas pavyzdys, kaip paprastas pilkas popierius iš dėžutės gali tapti amatų prototipu. Į mažas vaikas piešti buvo lengviau Liūto veidas- Duok jam stiklainio dangtelio šabloną. Leiskite vaikams pieštuku nubrėžti apvalią dangtelį aplink „kartoninio karčio“ centrą, o tada atsargiai dažais nudažyti apskritimą – iš pradžių lėtu teptuku perbraukite palei linijos kraštą, o tada pieškite per vidurį. Juodas ūsų, nosies ir ausų detales apdailiname markeriu (pats mokytojas, kai amatas išdžiūsta).

Netradicinėje tapyboje delnais dažnai naudojami paukščių atvaizdai. Štai paprasta idėja piešti žvirblį darželyje.Lengva ir greita piešti savo rankomis vidurinės grupės vaikams.

O štai netradicinio piešimo delnu idėjos vidurinių ir vyresnių grupių vaikams. Amatų beždžionė. Čia jau reikia teisingai išdėstyti delną - taip, kad pirštai būtų pasukti link vynmedžio, ant kurio kabės beždžionė. Tada šepetėliu nupieškite gražią uodegos garbanas. Ir jau išdėliokite galvą iš popierinės aplikacijos.

O štai vyresnės grupės netradicinio piešimo pamoka - čia pirmiausia reikia nupiešti medį (kamieną, šakas, lapus). Lapai – tik teptuko žymės (paspaudė šepetį į šoną. Staigiai pakėlė į viršų, kad neišsiteptų). Kol vaikai užsiima lapelių piešimu, kamienas gerai išdžius ir ant jo, kaip sausame fone, jau puikiai gulės koalos meškiuko įspaudas. Gražus amatas tiek darželiui, tiek mokyklai (1-4 kl.).

O štai graži šviesi amatininkų piešimo ŽIRAFA. Čia taip pat matome rankos atspaudo pagrindą. Bet prie piešinio pridedamas ilgo kaklo elementas su galva. Prieš tepdami dėmes ir potėpius, turite palaukti, kol raudonas pagrindas visiškai išdžius. Karčiai dedami su šepetėlio įspaudu - dedame šepetėlį į šoną ir staigiai pakeliame į viršų, gauname pėdsaką-įspaudą kaip karčių plaukelių lopinėlį - vis tiek daug atspaudų išilgai viso kaklo stuburo žirafa. .Apvalias dėmes lengviau nupiešti su vatos tamponu (apskritimai neišsisuks net su teptuku – ne visi vaikai moka piešti apskritimą teptuku – tai sudėtinga technika, kurią jie įvaldys išmokę Rašyti laiškus).

Vyresnei darželio grupei tinka vaivorykštės stebuklingo vienaragio piešinys delne. Puikus amatas merginoms. Ragas nupieš mokytojas.

Ir berniukams patiks piešinys drakono pavidalu – taip pat šia technika.

Taip pat maži vaikai labai mėgsta kolektyvinius amatus. Kur visa darželio grupė dalyvauja viename bendrame meno darbe. Pavyzdžiui, dideliame popieriaus lape nubrėžkite būsimo povo kūno kontūrus ir aplink jį pastatykite nuostabios uodegos plunksnų atspaudus. Ir tada, kai uodega išdžiūsta, galite priklijuoti patį kūną išilgai centro.

Piešimas šakėmis.

netradicinė technika darželyje.

Vienkartinės plastikinės šakutės – tai įrankis, galintis sukurti jums įdomią netradicinę piešimo techniką. Visi brėžiniai kur reikia būdingas gauruotas tepinėlis, bus lengva ir greita piešti net mažą vaiką.

Štai tokio darbo vaikams darželyje pavyzdys. Ant popieriaus lapo mokytojas nupiešia kelmą. Iš kelmo ateina up line yra būsimos Kalėdų eglutės AŠIS. Šakute išgriebiame storus dažus ir tepame atspaudus kryptimi nuo ašies pusės žemyn. Pirmiausia apdorojame dešinę ašies pusę, tada kairę Kalėdų eglutės centrinio strypo pusę.

Ir jau trečias etapas - ant šių potėpių dedame dar vieną sluoksnį CENTRAL STROKE - jau vertikaliau žemyn nuo centro, šiek tiek nukrypstant į šonus.

Patogumui supilkite dažus į dubenėlius – puikiai tiks stiklainių dangteliai.

Ir sumažinti dažų suvartojimą , guašą galima skiesti PVA klijais – vienas prieš vieną, arba kitokiu santykiu. Vertingas patarimas - nepirkite MOKYKLOS PVA mažuose vamzdeliuose - eikite į statybinių prekių parduotuvę ir ten nusipirkite litro (arba pusės litro) kibirą PVA klijų. Jis vadinsis universaliu PVA, arba statybiniu PVA – tegul tai jūsų nejaudina. Pagal cheminę sudėtį tai lygiai tokia pati kaip mokykliniai PVA klijai. Bet už 5 ar 10 kartų pigiau. O kibire klijai nepraranda šviežumo, kaip tūbelėje. O litrinio kibiro užtenka darželio grupei 3-4 mėnesiams aktyvių užsiėmimų.

Tokia netradicine technika galite nupiešti bet kokius paveikslo elementus su spygliuotais elementais, pavyzdžiui, ežį ar KAKTUSĄ.

Taip pat piešti padės šakutė pūkuoti personažai. Pavyzdžiui, geltona pūkuota VIŠTA, ar kačiukas, ar meškos jauniklis.

Kadangi dažuose jau yra PVA klijų, bet kokias popierines dalis (snapą, akis, ausis, uodegą ir kt.) galima klijuoti ant dar neišdžiūvusių drėgnų dažų.

Taip pat šakutės tepinėlis panašus į paukščių plunksną. Todėl naudodami šią techniką galite piešti bet kokį paukštį. Taip atsitinka, galite pamatyti žemiau esančioje amato nuotraukoje - GAIDAS..


MOKYMO METODIKA – klasikinė.
Ant dviejų pavyzdinių brėžinių.

Koks yra geriausias būdas MOKYTI PIEŠIMO darželyje. Štai tokia technika, kuri puikiai veikia darželyje jau keletą metų. Ši technika leidžia pirmą kartą gauti TEISINGĄ vaikų piešinį. Išanalizuokime tai naudodami to paties VAIDŽIO pavyzdį iš aukščiau esančio paveikslėlio.

1 ETAPAS

Vaikus susodiname ant aukštos kėdutės (2 eilėse) priešais vieną stalą. Ant jo mokytojas surengs pasirodymą. Ant popieriaus lapo jau yra pieštuku nupiešti gaidžio kontūrai. Į tris dubenėlius pilami skirtingi dažai – geltoni, raudoni, mėlyni. Kiekviena spalva turi savo šakutę.

Vaikų akyse pradedame savo darbą - šakute piešiame plunksnas, laisvai maišydami dažus. Mes parodome, kas negerai, o kas teisinga. Tegul vaikai jūsų pavyzdyje įsitikina, kad linijas geriau brėžti IŠ kaklo, o IŠ uodegos linijų, o ne skersai.

2 ETAPAS

Vaikų akivaizdoje jie nupiešė plunksnas vienam gaidžiui. Dabar darome jį draugu - paimame kitą lapą su pieštuku gaidžiu ir klausiame vaikų: „Ką daryti? Vaikai tau sako, tu „pjauki“, vaikai taiso, pasako, kaip turi būti - tu taisiesi ir toliau darai klaidas, tada taisosi. Dabar jau vaikai veikia kaip „išmanantis mokytojas“. Po šio žaidimo apie antrojo gaidžio piešimą. Vaikai patys susėda prie stalų, kur jų laukia tas pats pieštukų gaidelis ir, jau išmanydami, kiekvienas atlieka savo amatus.

Kaip matote, demonstravimo technika visada geriau veikia dvipusiuose mokomuosiuose piešiniuose mokytojo ranka.

  • Pirmas piešinys, kur mokytojas viską daro pats (moko ir aiškina vaikams)
  • Mokytojas atlieka antrą piešinį vaikams paragintas („klysta“ ir taiso).
  • Trečią piešinį kiekvienas vaikas jau daro pats, prie savo stalo, protingu, išmoktu žvilgsniu.

Netradicinis PIEŠINIMAS

PĖDŲ ATspaudai

Vaiko pėdutės įspaudą, kaip ir delnus, galima paversti įdomiu piešiniu. Vaiko pėdsake gali pasislėpti įvairūs personažai.

Šiuos paveikslus galima sukurti netradicinio piešimo iš įprasto vaiko pėdutės atspaudo technika.

Iš karto tai pasakysiu darželio realybėse (kur grupėje 30 vaikų) tokį pėdų dažymą sunku sutvarkyti. Piešinių su delnais atveju viskas paprasta: vaikai nusivalo delnus drėgna šluoste (nuima pagrindinį dažų sluoksnį), o tada eina prie praustuvo ir nusiplauna rankas su muilu. Piešdamas kojomis vaikas negali eiti plauti kojų į praustuvą. Švelnus vyras su muilu ir keliais praustuvais kojoms plauti. Negalite tokio darbo dirbti su visa darželio grupe. Bet…

Toks piešimas gali būti atliekamas kaip specialiai organizuota individuali pamoka. Vaikai suskirstyti į grupes po 4 žmones. Vienas vaikas atspausdina kojas, antras piešia akis, ausis, uodegas, trečias piešia žolę, saulę, ketvirtas – medį, paukštį ir taip toliau... (priklausomai nuo filmo temos ir siužeto). paveikslėlis).

Galite išbandyti šią parinktį norėdami organizuoti visą procesą. Prieš miegą, kai vaikai basi. Leiskite vaikui užlipti ant porolono gabalo, suvilgyto dažais. Ir tada iškart ant popieriaus lapo. Ir tada iš karto ne storą šlapią muiluotą kilpinį rankšluostį, tada į vandens dubenį ... ir miegoti lovelėje.

Tai yra, jums reikia nusipirkti putų gumos lakštą(statybų skyriuje pigu, parduodama metrais). Sušlapinkite putų gumą, dažus šiek tiek atskieskite vandeniu, kad jie gerai įsigertų į putų gumą (kaip rašalas spaudoje), putplasčio lakštą padėkite ant plastikinio padėklo. Netoliese, ant antrojo plastikinio padėklo, yra šlapias muiluotas rankšluostis (dažams nuvalyti), tada dubenėlis su vandeniu, sausas rankšluostis. Prie kiekvieno padėklo ir kriauklės yra po kėdę. Trys kėdės + trys elementai (dažymas, muilavimas, skalavimas, šluostymas).

Pasirodo, konvejeris- vaikas atsisėda ant pirmos kėdutės (užlipa ant porolono su dažais, šokinėja - pakelia koją), perkelia padėkliuką putų guma, į jo vietą įdeda popieriaus lapą (hop - atspausdinta). Vaikas perkelia užpakaliuką į antrą kėdutę, šalia kurios yra padėklas su muiluotu rankšluosčiu (apyniu išmuilavo koją, nuvalė dažus). Vaikas perkelia asilą į trečią kėdutę, šalia kurios yra vandens dubuo, jame plūduriuoja skudurėlis (hop - nuplauname muiluotą pėdą, kur reikia trijų skudurų). Ir nuvalykite sausu rankšluosčiu.

Visi laimingi. Išskyrus sanitarinę stotį. Tai neleidžia bendrai skalauti viename baseine. Sanitarinėje stotyje reikia 20 baseinų 20 vaikų ir 20 muiluotų rankšluosčių ... 20 sausų rankšluosčių)))

netradicinis piešinys

HATCH metodas

O štai dar viena graži technika darželiui. Kur piešimo elementai kuriami perbraukiant. Pasirodo, įdomi vaizdo tekstūra. Šiuo metodu patogu piešti viską, kas pūkuota ir pūkuota.

Techniką gerai parodo tokio amato-HARE pavyzdys.

Kiškio piešinys suskirstytas į SERIJOS-SEKTORIUS, kurių kiekvienas yra tamsintas. Sulaukiame net eilių perėjimo.

Čia yra šio amato natūralaus dydžio šablonas.

Galite modifikuoti šį amatą ir pateikti jį kaip aplikaciją. Kur kiekvienas elementas iškirptas atskirai (ausys, kakta, skruostai, nosis, kaklas). Tada kiekvienas elementas yra tamsintas. Tada viskas sujungiama į vieną programą.

ZONE HATCH metodas gali būti naudojamas kuriant bet kokį kitą pūkuotą personažą. Pavyzdžiui, pūkuotas strutis.

Tai yra, mokytojas duoda vaikui popieriaus lapą – ant kurio nupieštos stručio akys ir snapas. Vaiko užduotis aplink akis – pieštuku ar vaškinėmis kreidelėmis nupiešti purų potėpių debesėlį. Ir tada po gautu puriu rutuliu brūkšnelių eilėmis nubrėžkite ir kaklą. Mokytojas gali padėti vaikams, nubrėždamas galvos kamuoliuko apimtį ir būsimo kaklo linijas, o kaklą padalindamas į sektorius dryžuotam įvairiaspalviui šešėliavimui.

Galite sugalvoti bet kokį personažą ir išdėstyti jį SEKTORIAUS formoje, skirtu perinti - katė, papūga, šuo ir pan.

PIEŠINIMAS darželyje

MEDVILNĖS KAIŠKAS

(netradicinė technika).

Visi darželyje piešėme PUUKYTŲ KAUPPELIŲ darbelį – naudodami vatos tamponėlius. Štai jis (nuotrauka žemiau). Pagalvokime, kokius dar paveikslėlius galima nupiešti vatos tamponu.

Nors net ir iš paprastos Kiaulpienės temos galite sukurti netradicinį raštą – BRIGHT JUICY, kaip toliau esančioje nuotraukoje.

Mažiems vaikams geriausia naudoti PUMPAVIMO MEDVILNĖS LAIKELĖMIS techniką, pasiūlyti nupiešti tik KAI KURIUS personažų ELEMENTUS - tik lapės uodegą, tik ežiuko adatas.
Tai yra, darželio auklėtoja vatinės lazdelės piešimo darbus derina su aplikacija. Pirmiausia ant popieriaus lapo vaikas padaro aplikaciją iš ežio snukučio (iš rudo popieriaus) ir ežiuko nugaros odą (iš balto popieriaus). Ir tada ši nugarėlė turi būti visiškai suklijuota įvairiaspalviais vatos tampono atspaudais. Smagus vaikų piešimo ir klijavimo užsiėmimas.

Galite piešti vatos tamponu ZONE FILL technika. Ant popieriaus lapo pieštuku nubrėžiami veikėjo kontūrai (siluetas) – pavyzdžiui, jūrų arkliuko. Vaikas turi užpildyti visą šią sritį, nepalikdamas tuščių tarpų ir neišlįsdamas iš pieštuko kraštinės. Tai sunku, vaikas ne visada mato, kur stora, o kur tuščia. Mokytojas turi nuolat kartoti ieškodamas tuščių skylių, užpildydamas skyles skirtingų spalvų taškais, o ne tos pačios spalvos taškais.

Čia veikia ir smegenys, ir dėmesingumas, ir smulkioji rankų motorika, ir spalvų pojūtis. Juk reikia jausti, kaip paskirstai spalvą per zoną - tolygiai arba viskas viršuje geltona, o apačioje viskas mėlyna.

Tokią užduotį galima pradėti duoti jaunesnėje grupėje, o vėliau vyresnėje – ir net suaugęs žmogus tokioje treniruotėje kažko išmoks spalvų ir kompozicijos pojūčio.

GRANDINĖLIUS galite pasidaryti ir su medvilniniu tamponu. Kaip žiedų eilės ant žemiau esančių kaktusų.

Taip pat su taškais galite piešti ištisas nuotraukas. Šią netradicinio piešimo techniką galima pavadinti TAŠKINE GRAFIJA.

Įdomiausia atrinkti skirtingų atspalvių taškelius ir juos įvairiai išdėstyti ant vaizdo objektų.

Tokį piešimą galite pradėti nuo mažų užduočių. Kraštovaizdžio gabalai, architektūros elementai.

Yra menininkas Angelo Franco, kuris piešia paveikslus POINT TO POINT technika. Čia yra dideli taškai, viduje yra mažesni.

Su vatos tamponu ir dažais galite nupiešti gražią MANDALA (nuotrauka žemiau). Mandalos yra apskritų raštų, simetriškos ir įvairiaspalvės. Mandalų gimtinė yra Rytai. Dar išdėlioti spalvotų akmenukų, spalvoto smėlio ar gėlių žiedlapių raštai.

Vaikams turime duoti paruoštus grafinius mandalų šablonus su nurodytu raštu. O vaiko užduotis – pagaliuku kiekvienoje iš simetriškų mandalos zonų PAKARTOTI TIKSLAI TIKSLIAI. Tai yra... jei vienoje zonoje ant žiedlapio padarėte 2 geltonus kištukinius, tai kitose zonose reikia padaryti 2 geltonus kišenukus, ant to paties žiedlapio, toje pačioje žiedlapio vietoje.

Internete galite rasti daugybę apvalių mandalų, skirtų tapybai. Rinkitės tokias, kurias paprasta ir lengva pagaminti tam tikro amžiaus vaikams.

Galite piešti taškuotas mandalas ir ant plastikinių plokščių. Kaip žemiau esančioje nuotraukoje.

Pradėti piešti mandalas reikia tada, kai vaikas jau yra įvaldęs elementarų skaičių iki 5. Ir jis gali suskaičiuoti TYKOV skaičių kiekviename spindulyje arba kiekvienoje mandalos eilėje (jei tai eilinė mandala, kaip nuotrauka žemiau).

Sutikite, ši graži ir netradicinė piešimo technika puikiai lavina vaiko protą, jo matematinius gebėjimus, konstruktyvų mąstymą, gebėjimą planuoti rezultatą, skaičiuoti piešinį.

Piešimas SU ŠLĖGINIU EFEKTU.

(netradiciniais būdais).

Štai dar viena netradicinė akvarelės tapybos technika. Čia ant popieriaus lapo dedame vandeniu praskiestą akvarelę ir pučiame iš tūtelės. Gauname vandeningų dėmių ir spalvingų upelių. Tokiam piešiniui nebūtina naudoti akvarelės, tą patį galima padaryti su vandeniu atskiestu guašu.

Žemiau matome, kaip šią techniką galima panaudoti dailės užsiėmimuose darželyje ir mokykloje. Padovanojame vaikui veido piešinį (berniukui ar mergaitei) ir vaiko užduotis šiems personažams išpūsti PLAUKUS PLAUKUS.

Galite naudoti lentą, ant kurios drabužių segtuku pritvirtiname popieriaus lapą. Ant lapo krašto dedame didelį lašą dažų ir šį lentos kraštą pakeliame aukštyn – taip, kad lašas tekėtų žemyn kaip kalnelis.

Jei dalis lakšto laikinai užklijuota maskavimo juostos gabalėliu, tada lape turėsime tuščią, nedažytą vietą. Ir tada šioje vietoje po skėčiu galite padėti kieno nors aplikaciją. Štai kaip tai daroma toliau esančioje nuotraukoje.

Jaunesnėje darželio grupėje vaikams labai patiks piešti šaunius monstrus. Krakozyabra iš vamzdelio galima pripūsti bet kuria kryptimi. Ir tada, po džiovinimo, klijuokite ant jų taikymo elementus.

Dabar noriu jus supažindinti su kita technika – MUILAS + DAŽAI. Į puodelius supilkite įprastą skystą muilą arba skystį muilo burbulams – į kiekvieną puodelį įpilkite šiek tiek guašo. Gauname įvairiaspalvius muilinius dažus. Į jį panardiname kokteilinę tūbelę arba apvalų „pūtiklį“ ir pučiame burbulus tiesiai ant popieriaus. Gauname švelnius burbulinius DEBESIS. Juos galima sudėti į įdomų paveikslą.

Burbuliniai debesys gali būti LUFFY PEONS (kaip toliau esančioje nuotraukoje). Burbuliuojančias vietas galima iššukuoti ant jūros bangų, pavyzdžiui, garbanotų ėriukų odos ir pan.

Galite tiesiog šiaudeliu pūsti burbulus ant popieriaus lapo paviršiaus ir iš šio įvairiaspalvio lapo iškirpti amatų aplikaciją. Įdomi idėja darželio klasėms.

Taip pat galite dažyti su purslais – tiesiog SPLASH įvairiaspalvius dažus ant popieriaus. Geriausias dalykas tam yra dantų šepetėlis.

netradicinis piešinys

WAKS-GRAFIJA metodas.

Štai dar viena technika, kurią galima pavadinti ŽVAKINE GRAFIKA arba VAŠKINE GRAFIKA.

Tinka šiai technikai baltas žvakių vaškas (arba parafinas). Tai gali būti ir vaikiška vaškinė kreidelė piešimui (bet ne bet kokia). Pasirinkite kreidą, kuri liesesnė. Iš anksto patikrinkite, kaip veikia kreidelės.

Dabar veikime. Balta kreida ant balto popieriaus lapo nupieškite paveikslėlį. Tada paimame akvarelę (ne guašą !!!) ir pradedame tepti vandeningus (ne storus!!!) dažus ant kreida nubrėžtų linijų. Tai yra, mes tiesiog dažome savo popieriaus lapą spalvotais vandeningais dažais ir pradeda atsirasti nematomas balto vaško raštas. Dažai neprilimpa prie vaško ir šios vietos ant popieriaus lieka baltos.

Šiuo stiliumi galite piešti įvairiaspalves apvalias mandalas (su skirtingų spalvų dryžiais). Gražiai atrodo dažyti rudens lapai: lapų kontūrai ir gyslos yra vaškinės, o lakšto įdaras įvairiaspalvis (raudona-geltona-oranžinė).

Naktinis lietus virš vandens atrodo gražiai. Nuožulnios lietaus linijos, besiskiriantys apskritimai ant vandens – visa tai vaškas. Tada dažome tamsiai mėlynais dažais ir gauname gražų lietaus vaizdą.

Vašku galite piešti medūzas ir jūros gyvius. O tada pritaikykite tamsius (mėlyna-violetinė-juoda) tonus ir jūros gelmės atgys.

Vaikai džiaugiasi, kai pasiūlote jiems tokią veiklą. Pats auklėtojas ar mokytojas ant kiekvieno lapo iš anksto piešia medūzas, vėžlius, mažus buožgalvius ir amebas. Ir tada vaikas turi išsiaiškinti, kas rastas jūrų gelmėse. Jis nudažo dažais popieriaus lapą ir visi šie padarai atsiranda po jo teptuku.

Svarbi taisyklė. Prieš pamoką mokykite vaikus LYGINTI popieriaus lapą šlapiu šepečiu, o NETRINKTI LAKŠO ŠEPEČIU, KAIP Skalbimo lentelę. Priešingu atveju vaško raštas gali būti pažeistas.

NAKTINĖS nuotraukos atrodo gražiai naudojant šią techniką. Vašku nubrėžiame vieną horizonto liniją, tada bangas, vaškinį mėnulio kelią ir mėnulio diską viršutinėje lapo pusėje. Dabar dažome jį nakties spalvomis ir gauname jūrą, mėnulį ir balto mėnulio kelią.

ŽIEMOS nuotraukos taip pat atrodo gerai. Baltos vaško piešinio linijos kaip balto sniego elementai, sniego pusnių kontūrai, sniego senio siluetas, apsnigtos trobelės – visa tai piešiame vašku. Tada vaikas užtepa mėlynus arba mėlynus dažus ir lape atsiranda žiemos peizažas.

Bet svarbu- prieš dovanodami šias nuotraukas vaikams, patys patikrinkite, ar vaško kokybė tinkama. Ar atsiranda piešinio linijos? Kokį dažų sluoksnį dėti (koks dažų skiedimo vandeniu laipsnis)?

netradicinis piešinys

PRINT technikoje.

Visi vaikai mėgsta šią piešimo techniką. Nes tai suteikia greitą ir gražų rezultatą kiekvienam vaikui. Net pats nerangiausias menininkas kuria gražius paveikslus. Vaikai visą procesą suvokia kaip magiją, jaudinantį žaidimą su magišku paveikslo pasirodymo efektu.

Darželyje patogiausia organizuoti atspaudų techniką. Pažiūrėkime, kokios medžiagos yra tinkamos įgyvendinti šią techniką piešiant su vaikais.

1 VARIANTAS – suglamžyto popieriaus gabalas.

Susiraukšlėjęs popierius suteikia spaudiniui gražią suplyšusią struktūrą. Tai tinka dažyti pavasario (gelsvai žalios arba rausvos) ir rudeninės (oranžinės-raudonos) medžių vainikus. Dažai imami iš stiklainių ar akvarelės, lašinami ant dubenėlio (stiklainio dangčio). Į šį lašą įmerkiame servetėlę, išbandome spaudinį ant juodraščio lapo ir, jei norite, perkeliame ant popieriaus.

2 VARIANTAS – gofruotas kartonas.

Pilko kartono pakavimas puikiai tinka dažant rožę spausdinimo technika. Kartoninę dėžutę supjaustome juostelėmis per gofravimo liniją. Juosteles susukame vamzdeliu, tvirtiname elastine juostele ar siūlu. Iš tualetinio popieriaus ritinėlio darome antspaudą žaliam lapeliui.

Taip pat šis ROLL piešimo būdas tinka SRAIGĖS SPIRALĖS įvaizdžiui, Taip pat galite pasidaryti ĖRINĖS ODOS GABALĄ.

3 VARIANTAS – purūs pomponai.

Amatų parduotuvėse (ar amatų svetainėse) galite nusipirkti maišelį šių minkštų pomponų. Jei prie kiekvieno pritvirtinsite skalbinių segtuką, gausime patogų laikiklį darbui. Naudodami pompon-grafijos techniką galite sukurti dekorą plokščioms rankdarbių dalims dažyti. Taip pat pieškite baltų erdvių kiaulpienių paveikslėlius akvarele.

4 VARIANTAS – tualetinio popieriaus rankovė.

Variantų yra daug, nes vamzdžiui-rankovei galima suteikti kitokią formą. Galite perpjauti rankovę per pusę ILG, ir mes gauname pusžiedžio antspaudą - idealų trafaretą žuvies žvynams ar Kalėdų eglutės spygliuočių kojelių pakopoms piešti.

Apvalų ritinėlį galima suploti iš abiejų pusių ir gauti smailų ovalą – tai gėlės žiedlapio, arba zuikio ausų, formos. Puiki idėja netradiciniam darželio piešimui su mažesniais (zuikis) ar vyresniais (gėlėtais) vaikais.

Gėlė yra sudėtingesnė nei zuikis, nes reikia RADIALIAI išrikiuoti žiedlapius aplink gėlės vidurį.

Taip pat RITINIO KRAŠTĄ galite supjaustyti garbanotais žiedlapiais – ir gausite paruoštus žiedlapius paveikslams. Tokie antspaudai – tik Dievo dovana greitai nupiešti vaikams puokštes ir gėlynus. jaunesnioji grupė. Ir net patiems mažiausiems darželio vaikams.

5 VARIANTAS – burbulinė plėvelė.

Apvyniojus plėvelę burbuliukais gaunamas ir įdomus spaudos raštas, kurį galima žaisti su netradiciniu piešiniu darželyje. Pavyzdžiui, padarykite korių atspaudą (kaip paveikslėlyje žemiau).

Arba padarykite pavasario ar rudens medžio piešinį.

6 VARIANTAS – bulvių antspaudai.

Iš bulvių puselių galite iškirpti bet kokios formos antspaudus. Bulves perpjaukite pusiau. Šlapią bulvės griežinėlį nuvalome popieriniu rankšluosčiu. Ant pjūvio žymekliu nubrėžkite būsimo antspaudo kontūrus. Iškirpkite peiliu išilgai nubrėžtų kontūrų.

Antspaudams geriau rinktis pailgas pailgas bulves. Kad vaikas ranka galėtų patogiai suimti bulves. Žemiau nuotraukoje pateikiame tik dvi tokias netradicinio piešimo temas - pelėdas ir tulpes. Bet jūs galite sugalvoti savo variantus. Jei prie dažų dedama PVA klijų, tuomet ant atspaudų galima klijuoti detales (akis, nosį, rašiklius).

Galite padaryti eksperimentinį dvigubą antspaudą. Iš dviejų bulvių išpjaukite šampų puseles ir sutvirtinkite dvi bulves, pradurdami jas dantų krapštuku ir apvyniodami elektrine juostele arba juostele. Pasinaudokite šaunia idėja ir eksperimentuokite kurdami jai antspaudus.

netradicinis piešinys

FLUSH dažai.

O štai dar viena šauni medžiaga netradiciniam piešimui, kurią taip mėgsta maži vaikai. Tai VOLUME PAINT, skirti pūstiems piešiniams kurti. Šiuos dažus namuose pasigaminame greitai ir paprastai – dubenyje sumaišome PVA klijus su guašu ir įdedame tėčio skutimosi putų. Gaminame kelis tokius dubenėlius (nebūtinai didelius) pagal mintį, kad piešime su vaikais. Arbūzui tereikia dviejų dažų – nuo ​​to ir pradėsite. Arbūzų kauliukai – tai paprastas juodas guašas, kurį šen bei ten lašiname.

Šioje piešimo technikoje vaikams darželyje gali būti įkūnytos įvairios idėjos. Paprasčiausias – vaflinis kugelis su ledais. Ragas iškirptas iš grubaus pakavimo kartono, ant jo žymekliu nupiešiame vaflinę tinklelį. Vaikas klijuoja ragą ant popieriaus lapo (apačioje) ir ant jo išdėlioja apvalius erdvinio rašto rutuliukus. Galite duoti vaikui apvalius šablonus, kuriuos jis iš pradžių pieštuku apvedžios per rago kraštą, o po to šiuose apvaliuose kontūruose bus dedami putoti dažai.

Taip pat galite ant ragelio uždėti kelis šaukštus skirtingų dažų ir tada šepetėlio (arba mediniu pagaliuku) galiniu galu išmaišyti dažus į įvairiaspalves dėmes. Gausite gražių ledų mišinio. Puikus amatas vaikams mokykloje ar darželyje piešimo klasėje.

Darbo su storais dažais metodai vaikų klasėse.

Dažus galite maišyti ant atskiro padėklo (arba ant aliejinės šluostės). Geriau, kai kiekvienas vaikas pats pasidaro spalvotą mišinį – todėl kiekvienam vaikui dovanojame savo aliejinę.

Ant kiekvieno stalo dedame atskiras aliejukes vaikams. Stalo centre dedame dubenėlius su 4 spalvų dažais. Vaikas ant savo šluostės šias spalvas sumaišo į bendrą balą – iki gražių dėmių. Tada jis ant balos uždeda popierinį veikėjo (pavyzdžiui, jūrų arkliuko) kontūrą. O tada deda džiūti (pačiūžų kontūrai turi būti iš anksto pasirašyti vaiko vardu ir nepamirškite vaikams priminti, kad ant dažų teptų nepasirašytą pusę). Tada kitą dieną, kai putplasčio dažai išdžius ant pačiūžos silueto, galima toliau dirbti ir daryti riedučio aplikaciją jūros vandenyse, baigti dažyti smaigalius, dumblius aplink, klijuoti lukštus, pilti smėlį ant klijų.

Štai keletas įdomių piešimo būdų, kuriuos galite išbandyti su vaikais tiek namuose, tiek sode. Mokykloje šis netradicinis piešimas gali būti atliekamas vaizduojamojo meno pamokose, paliekant visą procesą vaikui savarankiškam kūrybai.

Mūsų svetainės puslapiuose rasite daug daugiau skirtingų neįprasto dažymo dažais technikų.

Jau turime išsamių išsamių straipsnių šia tema:

Sėkmės jūsų kūryboje.
Olga Klishevskaya, specialiai svetainei
Geros svetainės yra aukso vertės galite palaikyti tų, kurie dirba jums, entuziazmą.

Užduotys perspektyvinis planas:

- ugdyti gebėjimą suvokti meno kūrinį, grožio jausmą;

- formuoti nuolatinį domėjimąsi vaizduojamuoju menu, norą nuolat su juo bendrauti;

- gilinti vaikų idėjas apie tapybą (peizažas, natiurmortas, portretas), skulptūrą, architektūrą, dizainą;

- praturtinti vaikų emocinę sferą naujomis estetinėmis patirtimis;

- išmokyti perteikti būdingus įvaizdžio objektų bruožus (mergaitė ir sniego mergelė, berniukas ir nykštukas, linksmas ir liūdnas, pavasaris ir ruduo);

- paremti vaikų savarankiškumo siekius organizuojant darbo vietą, pasirenkant piešimo temą, medžiagą, įvaizdžio metodus, piešimo temas, planuojant veiklą, verčiant tai, kas buvo sumanyta piešinyje;

- formuoti gebėjimą analizuoti didžiųjų meistrų meno kūrinius, savo piešinius ir kitų vaikų darbus.

PAMOKŲ TEMOS PAGAL PERSPEKTYVĄ PLANĄ:

rugsėjis(8 valanda)

vienas). Piešimas "Gėlės"

Tikslas:įtvirtinti pirminių ir antrinių spalvų sąvokas; išmokti piešti guašiniais dažais, juos maišant, naudoti įvairias technikas – potėpius, gruntavimą, sūkurį.

Medžiaga: dažai "Guašas"; muzika P.I. Čaikovskis iš baleto „Spragtukas“ „Gėlių valsas“.

2). Piešinys "Daržovės ir vaisiai"

Tikslas: išmokti piešti ovalius ir apvalius daiktus (pomidorą, agurką, obuolį, slyvą, kriaušę, vyšnią, burokėlį, morką); nudažykite suapvalintais potėpiais, sumaišykite

Medžiaga: piešia „Guašu“, mįsles apie daržoves ir vaisius.

3). Modeliavimas "Daržovės ir vaisiai"

Tikslas: perteikti apvalių ir ovalių daiktų (morkų, burokėlių, agurkų, pomidorų, kriaušių, slyvų) formą, pridėti detalių – kauliukų, įpjovų, naudojant rietuves.

Medžiaga: plastilinas, rietuvės, daržovių ir vaisių pavyzdžiai.

keturi). Paraiška "Pomidorai"

Tikslas: apvalių formų pjaustymas iš kvadrato, pomidorų išdėstymas pagal spalvą: nuo žalios, per geltonai rožinę, iki raudonos (problema užduotis) ir dydį.

Medžiaga: spalvotas popierius, žirklės, klijai; augančių pomidorų vaizdas.

5). Programa "Obuolys ir kriaušė"

Tikslas: išpjaukite apvalų daiktą iš kvadrato, ovalų iš stačiakampio, priklijuokite juos, įstatydami į vazą.

Medžiaga: spalvotas popierius, žirklės, klijai; dubenėlis vaisių.

6). Piešimas "Natiurmortas"

Tikslas: paaiškinti „natiurmorto“ sąvoką, išmokti pavaizduoti daržovių ir vaisių grupę, perteikti jų formą ir spalvą, teisingai išdėstyti paveikslėlyje.

Medžiaga: dažai "Guašas"; Natiurmortų paveikslų reprodukcijos; m / f „Plastilino varna“ („Apie paveikslus“ ant A. Kushnerio eilių)

7). Piešimas "Vynuogės"

Tikslas: pavaizduoti vynuogių kekes dviejų plokštumų piešinyje, kur kai kurios uogos pasislepia viena už kitos ir praranda pusę apvalios arba ovalios (nebūtina) formos; maišydami dažus perteikite uogų akcentus.

Medžiaga: guašo dažai, muzika P.I. Čaikovskis iš baleto „Miegančioji gražuolė“, valsas.

aštuoni). Taikymas - mįslė "Natiurmortas"

Tikslas: pagal ruošinių spalvą ir formą nustatyti, kurią daržovę ar vaisių pjaustyti, įtvirtinti galimybę pjaustyti apvalius ir ovalius daiktus.

Medžiaga: spalvoto popieriaus ruošiniai, žirklės, klijai; mįslės apie daržoves ir vaisius.

Spalio mėn(9 valandos)

vienas). Piešimas "Mūsų akvariumas"

Tikslas:įtvirtinti gebėjimą vaizduoti gyvūnus iš apskritimo ir ovalo, perteikti įvairovę maišant spalvas ir papildomas detales, vaizduoti įvairiomis kryptimis plaukiojančių žuvų kompoziciją.

Medžiaga: dažai "Guašas"; muzika A. Vivaldi „Pavasaris“.

2). Paraiška "Višta su vištomis"

Tikslas: išmokti dirbti, pjaustyti ir klijuoti viščiukus, kartu skirtingomis pozomis, bet kokiuose santykiuose.

Pamokos forma: mokytojo (viščiuko drožyba) ir vaikų bendra kūryba.

Medžiaga: spalvoto popieriaus ruošiniai, žirklės, klijai; paukštyno vaizdas.

3). Piešimas "Ugninis paukštis"

Tikslas: nupieškite pasakišką paukštį, derindami pažįstamus vaizdus, ​​​​perteikdami jo spalvingumą ir neįprastumą, skirtingai nei esami.

Medžiaga: dažai "Guašas"; muzika P. Čaikovskio „Piemenų šokis“ iš baleto „Spragtukas“.

keturi). Piešimas "naminiai gyvūnai"

Tikslas: apibendrinti vaikų mintis pokalbyje apie mieste ir kaime gyvenančius gyvūnus; išmokti nupiešti 2-3 gyvūnus naudojant apskritimą ir ovalą, perteikti buveinę (namą, žolę, butą).

Medžiaga: dažai "Guašas"; eilėraščiai ir mįslės apie augintinius

5). Modeliavimas "naminiai gyvūnai"

Tikslas: išmokti lipdyti gyvūnėlius iš plastilino naudojant ovalo formą ir apskritimą (rutulį), kartu kurti kompozicijas iš atskirų vaikiškų darbelių.

Medžiaga: plastilinas, kaminai; naminių gyvūnėlių piešiniai iš ankstesnės pamokos.

6). Piešimas "zoologijos sodas"

Tikslas: vaizduoti zoologijos sode matytus laukinius gyvūnus (mešką, dramblį, begemotą, žirafą), perteikti jų bruožus, būdingas detales, piešinyje derinant apskritimo ir kvadrato formą.

Medžiaga: piešiniai „Guašas“, mįslės apie laukinius gyvūnus, S. Maršako eilėraščiai „Vaikinams apie gyvūnus“

7). Piešimas „Cirke“

Tikslas: perteikti gyvūnų, atliekančių akrobatinius skaičius, judesius (dramblys ant kamuolio, šunys su kamuoliu, zuikis ant būgno ir kt.).

Medžiaga: dažai "Guašas"; muzika G. Verdi „Triumfo maršas“ iš operos „Aida“

aštuoni). Modeliavimas „Cirkas“

Tikslas: išmokti dirbti kartu, kurti kompozicijas iš arenoje koncertuojančių gyvūnų – atlikti cirko veiksmą su papildomais daiktais.

Medžiaga: plastilinas, rietuvės, vaikiški piešiniai „Prie cirko“ iš ankstesnės pamokos.

9). Piešimas "Lyviniai gyvūnai"

Tikslas: išmokite piešti gyvūnus viena lygia neatsiejama linija (virve), pridėjus papildomų detalių. Juodai baltas vaizdas.

Medžiaga: popierius, anglis.

lapkritis(8 valanda)

vienas). Piešimas "Rudens medis"

Tikslas: išmokti tvarkyti medžius „arčiau“, „toliau“; plonu šepečio galu nubrėžkite medžio šakas; sudaryti sąvokas: „priešais medį“ (lapo apačioje), „už medžio“ (viršuje).

Medžiaga:

2). Piešimas "Medžiai ir krūmai"

Tikslas: išmokyti perteikti medžio ir krūmo sandaros skirtumus, įtvirtinti vietos nustatymo metodą „arčiau – toliau“.

Medžiaga: dažai "Akvarelė"; muzika A. Vivaldi „Ruduo“.

3). Programa "Grybai"

Tikslas: išmokti perteikti savo 3 grybų – didelio ir dviejų mažų – sudėtį; pataisykite porinį identiškų dalių pjovimą.

Medžiaga: spalvoto popieriaus ruošiniai, žirklės, klijai; grybų vaizdas.

keturi). Programa „Atspėk gyvūną“ (iš rudens lapų)

Tikslas: išmokite skinti lapus, dėliojant juos ant popieriaus, kad pasirodytų gyvūnas, piešiant detales flomasteriu.

Medžiaga: džiovinti rudens lapai, klijai, flomasteriai.

5). Piešinys "Spalvotas ruduo"

Tikslas: išmokti piešti akvarele ant šlapio popieriaus, naudojant dažų sklaidos techniką, ugdyti gebėjimą matyti siužetą spalvotai ir jį pabrėžti.

Medžiaga: dažai "Akvarelė"; muzika V.-A. Mocarto „Simfonija Nr. 40“.

6). Piešimas "Debesuota rudens diena"

Tikslas: per spalvų pasirinkimą išmokyti pavaizduoti orą ir nuotaiką; naudokite dangaus ir žemės tonizavimo, lietaus techniką.

Medžiaga: dažai "Akvarelė"; muzika A. Vivaldi "Ruduo" 2 dalis iš koncerto smuikui "Metų laikai"

7). Piešimas "Rudens peizažas"

Tikslas: išmokti pasidaryti rudens piešinių albumą, pasirenkant peizažo siužetą ir nuotaiką, derinant vaizdinę medžiagą.

Medžiaga: dažai „Guašas“, „Akvarelė“, spalvoti pieštukai, kreidelės, flomasteriai, anglis; muzika A. Vivaldi „Ruduo“, 3 dalis iš koncerto smuikui „Metų laikai“

gruodį(7 val.)

vienas). Piešinys "Mes statome namus"

Tikslas: sukurti kvadratinių ir stačiakampių objektų - namų, langų, durų įvaizdį; pristatyti „architektūros“ sąvoką.

Medžiaga: spalvoti pieštukai, kreidelės, anglis.

2). Piešimas "Transportas"

Tikslas: išmokyti vaizduoti viešąjį ir krovininį transportą; perteikiant jų įvairovę, skirtumus; iš perlenkto popieriaus iškirpkite automobilio kontūrą. Spalvokite pieštukais, kreidelėmis.

Medžiaga: spalvoti pieštukai, kreidelės, žirklės.

3). Piešinys „Po mėlynu dangumi“

Tikslas: išmokti pavaizduoti oro transportą (lėktuvą, malūnsparnį, oro balioną, dirižablią); perteikti jų sandaros ypatybes, skirtumus nuo žemės (supaprastinta forma, sparnai).

Medžiaga: spalvotos kreidelės, akvarelė, oro transporto modeliai; muzika V.-A. Mocartas, operos Le nozze di Figaro uvertiūra.

keturi). Programa "Tokie skirtingi automobiliai"

Tikslas:įtvirtinti automobilio kėbulo pjovimo įgūdžius įvairiems tikslams(cisternas, savivartis, sunkvežimis), kabina, ratai, automobilių dalių komponavimas ir papildymas detalėmis.

Medžiaga: spalvotas popierius, žirklės, transporto priemonių atvaizdai.

5). Brėžinys „Prie parduotuvės privažiavo automobilis“

Tikslas: vaizduoti dviejų plokštumų brėžinį su perspektyvos perkėlimu („toliau - arčiau“, mašina uždaro dalį pastato).

Medžiaga: pieštukai, kreidelės; muzika F. Liszt „Chromatinis šuolis“.

6). Kolektyvinė paraiška „Kuriame naują miestą“.

Tikslas: išmokyti pasidaryti bendrą namų, darželių, parduotuvių, automobilių, medžių kompoziciją; formuoti bendradarbiavimo įgūdžius, elementarų veiksmų planą.

Medžiaga: spalvotas popierius, žirklės, klijai.

sausio mėn(7 val.)

vienas). Piešimas "Žiemos pasaka"

Tikslas: išmokti pavaizduoti medžius, krūmus ir objektus po sniegu grafine technika (piešimas ant juodo popieriaus baltu „Guašu“).

Medžiaga: juodas popierius, guašo dažai; muzika V.-A. Mocarto „Fantazija“

2). Piešinys „Snieguolė prie Kalėdų eglutės“

Tikslas: sukurti siužeto paveikslą, perteikiantį šventę, ryškią Snieguolės aprangą, gražią Kalėdų eglutę.

Medžiaga: dažai "Guašas", Naujųjų metų atvirukai; muzika A. Borodino „Polovcų šokiai“ iš operos „Kunigaikštis Igoris“

3). Skulptūra „Mergina lipdo sniego senį“

Tikslas: išmokite paprastu judesiu (riečia gumulą) nulipdyti mergaitės figūrėlę kailiniais, šalia pastatydami sniego senį.

Medžiaga: plastilinas, rietuvės, A. Vivaldi muzika „Žiema“ iš koncerto smuikui „Metų laikai“.

keturi). Modeliavimas „Vaikai pasivaikščioti žiemą“

Tikslas: kolektyvinės vaikų figūrėlių kompozicijos kūrimas pagal siužetą (važinėjimas rogutėmis, slidinėjimas, žaidimas sniego gniūžtėmis, kamuolio ridenimas)

Medžiaga: plastilinas, rietuvės.

5). Piešimas "Linksmai žiemą"

Tikslas: vaizduoti žiemos pasivaikščiojimą - vaikus skirtingomis pozomis, žiemos gamta, sniegas; sudaryti paveikslo siužetą ir kompoziciją.

Medžiaga: akvareliniai dažai, kreidelės; muzika P. Čaikovskio „Trepakas“ iš baleto „Spragtukas“.

6) Aplikacija "Snaigės"

Tikslas: išmokti iš sulankstyto popieriaus iškirpti snaiges su smulkiomis detalėmis, įpjovomis.

Medžiaga: baltas popierius, žirklės; muzika P. Čaikovskio „Fėjos-dražė šokis“ iš baleto „Spragtukas“.

vasario mėn(8 valanda)

vienas). Programa "Žaislų klounas"

Tikslas: perteikti paprastus klouno judesius per rankų, kojų, galvos padėtis; naudokite žaidimo techniką – parodykite lentoje eskizinį klouną, ir vaikai ieško žmogaus, kurio klounas atlieka tuos pačius judesius.

Medžiaga: spalvotas popierius, žirklės, žaislinis klounas.

2). Susipažinimas su portretu

Tikslas: formuoti idėjas apie portretą, jo ypatybes ir vaizdavimo priemones; mokyti žodinio ir vaizdinio portreto. Žaidimas „Atspėk pagal aprašymą“.

Medžiaga: m / f "Plastilino varna" ("Apie paveikslus" ant A. Kushner eilių), portretai.

3). Piešimas "Mamos portretas"

Tikslas: išmokyti piešinyje perteikti panašumą su mamos išvaizda ir nuotaika; teisingi veido bruožai.

Medžiaga: dažai "Guašas", "Akvarelė"; muzika J. Massenet „Meditacija“.

keturi). Piešimas "Linksmas ir liūdnas"

Tikslas: išmokti įvairiai reikšti žmogaus nuotaiką (plačios ir siauros akys, burnos kampučiai aukštyn arba žemyn, antakiai pakelti, nuleisti), prieš tai apžiūrėję kelis lėlių veidus figūroje.

Medžiaga: spalvoti pieštukai, kreidelės, anglis; muzika A. Vivaldi „Metų laikai“ („Pavasaris“ ir „Ruduo“)

5). Piešimas "Juokingi nykštukai"

Tikslas: išmokyti įžvelgti skirtumus tarp žmogaus ir nykštuko, piešinyje per formą ir spalvą perteikti nykštuko komiškumą ir pasakiškumą.

Medžiaga: dažai "Guašas"; muzika P. Čaikovskio „Maršas“ iš baleto „Spragtukas“

6). Piešinys "Mano tėtis yra ... (virėjas, statybininkas, inžinierius)"

Tikslas: vaizduoti išvaizda, žmogaus laikysena pagal profesiją.

Medžiaga: spalvoti pieštukai, kreidelės.

7). Piešimas "Draugės portretas"

Tikslas: pavaizduoti draugą, perteikiant jo charakterį, įpročius, pomėgius; padaryti siužetą.

Medžiaga: dažai „Guašas“, spalvotos kreidelės.

aštuoni). Piešinys "Gydytojas atėjo pas mane"

Tikslas: padaryti siužetinį piešinį, vaizduojantį žmones ir aplinką.

Medžiaga: spalvoti pieštukai, kreidelės; P. Čaikovskio muzika „Lėlės liga“ iš „Vaikų albumo“.

Kovas(8 valanda)

vienas). Piešimas-aplikacija "Atvirukas mamai"

Tikslas: paruošti dovaną mamai (močiutei, sesei), savarankiškai pasirinkti įvaizdžio priemones, komponuoti kompoziciją iš kombinuotų vaizdinių medžiagų (spalvoto popieriaus, dažų, plastilino).

Medžiaga: spalvotas popierius, dažai, plastilinas, pieštukai, kreidelės; muzika iš L. Delibeso operos Sylvia, Pizzicato.

2). Piešimas „Šokantys vyrai“

Tikslas: išmokyti schematiškai perteikti žmogaus pozą, jo proporcijas, iš jų padaryti nedidelę šokio kompoziciją.

Medžiaga: pieštukai, kreidelės; muzika P. Čaikovskio „Kinų šokis“ iš baleto „Spragtukas“.

3). Piešimas "Juokingi klounai"

Tikslas: išmokti pavaizduoti klouną judantį, su daiktais (žongliravimas, šokiai, šou triukas, akrobatinis skaičius).

Medžiaga: kreidelės, akvarelė, I. Strausso muzika „Gallop“

keturi). Modeliavimas „Klounai arenoje“

Tikslas: sukurti kolektyvinę kompoziciją, vaizduojančią klounų pasirodymą; savarankiškai pasirinkti numerį, aprangą savo klounui.

Medžiaga: plastilinas, rietuvės.

5). Brėžinys ir aplikacija „Cirko plakatas“.

Tikslas: išmokite kartu kurti plakatus, savarankiškai pasirinkti savo darbo sritį ir sukurti bendrą kompoziciją.

Medžiaga: dažai, pieštukai, kreidelės, spalvotas popierius, žirklės.

6). modeliavimas

a) „Pelenės baliuje“

b) „Skrydis į kosmosą“

Tikslas: merginos ir vaikinai atlieka įvairias kompozicijas, kuriose vaizduojami žmonės (Pelenė, princas, astronautas, ateiviai).

Medžiaga: plastilinas, rietuvės.

Balandis(8 valanda)

vienas). Piešimas "Mano mėgstamiausia pasaka"

Tikslas: savarankiškai pasirinkti siužetą ir sudaryti paveikslo kompoziciją; pavaizduoti pagrindinius veikėjus taip, kad pasaka būtų atpažįstama.

Medžiaga: dažai "Guašas", "Akvarelė"; muzika C. Debussy „Puppet Cake Walk“.

2). Piešinys „Pavasario perkūnija“

Tikslas: vaizduoti kraštovaizdį su nuotaika: saulėtą ar debesuotą dieną, lietų, gamtą ar miestą, gyvūnus ar žmones.

Medžiaga: dažai "Akvarelė"; eilėraščiai apie pavasarį; muzika P. Čaikovskio „Koncertas Nr. 1“ fortepijonui ir orkestrui.

3). Piešinys „Miškas rūke“

Tikslas: vaizduoti peizažą naudojant prislopintas spalvas, pastelines spalvas, maišant su baltais dažais.

Medžiaga: dažai "Akvarelė"; muzika J. Offenbach „Barcarolle“

keturi). Modeliavimas "Lėkštė su raštu"

Tikslas: išmokite lipdyti plačius, plokščius indus, papuošti trimačiu gyvačių ir taškelių raštu.

Medžiaga: plastilinas, lėkščių pavyzdžiai.

5). Modeliavimas „Vaza vaisiams“

Tikslas:įtvirtinti galimybę su stovu lipdyti sudėtingos formos indus, papuošti trimačiu raštu; jei norite, pridėkite formuotų vaisių.

Medžiaga: plastilino, vaisių dubenėlio pavyzdys.

6). Modeliavimas „Indų paroda“

Tikslas: išmokti savarankiškai pasirinkti modeliavimo objektą, sugalvoti raštą, paryškinti savo darbą kokiu nors elementu (neįprasta forma, rašiklis, stendas), kad jis būtų atrinktas parodai.

Medžiaga: plastilinas, indų pavyzdžiai.

Gegužė(8 valanda)

vienas). Dymkovo paveikslas „Arklys pievoje“

Tikslas: supažindinti su Dymkovo tapybos elementais – apskritimais, taškais, potėpiais; išmokite piešti arklio figūrą ryškiais raštais, stilizuotais kaip Dymkovo paveikslas.

Medžiaga: dažai "Guašas"; Dymkovo tapybos pavyzdžiai ar vaizdai; muzika V.A. Mocarto „Turkish Rondo“ iš Sonatos A-dur.

2). Gorodeco paveikslas „Puodelis papuoštas gėlių girlianda“

Tikslas: pristatyti Gorodeco tapybą – pumpurus, lapus, rožines ir mėlynas gėles, išmokti piešti puodelius su Gorodeco piešinio gėlių girlianda.

Medžiaga: dažai "Guašas"; Gorodets tapybos pavyzdžiai arba vaizdai; S. Rachmaninovo muzika „Itališka polka“

3). Paveikslėlių knyga mažiems vaikams

Tikslas: išmokti pasidaryti sulankstomą knygą su ryškiu dideliu paveikslu ir paprastu tekstu, savarankiškai pasirenkant siužetą, vaizdo priemones.

Medžiaga: kartonas, spalvotas popierius, dažai, pieštukai, kreidelės, žirklės, klijai.

keturi). Piešimas "Graži vasara"

Tikslas: vaizduoti vasarą - svajonę, kaip norėtumėte ją praleisti savo fantazijose, įvaizdžio priemones pasirinkite savo nuožiūra.

Medžiaga: dažai, pieštukai, kreidelės; eilėraščiai apie vasarą; muzika P. Čaikovskio „Gėlių valsas“ iš baleto „Spragtukas“.

Atsitiktiniai straipsniai

Aukštyn