Tehnoloģiskās kartes paraugs fgos dow. NOD tehnoloģiskā karte "Dārzeņi un augļi

Bešanova Anastasija
Nodarbības tehnoloģiskā karte. Nodarbības sastādīšana par federālo valsts izglītības standartu

(Tehnoloģiskās kartes shēmas paraugs)

[Nodarbības tehnoloģiskā karte] sastādīšana saskaņā ar federālo valsts izglītības standartu

Tātad, kāda ir nodarbības tehnoloģiskā karte. Teikšu saviem vārdiem. Bez tā nevar iztikt atklātā nodarbībā, prezentācijā, meistarklasē. Šis ir gandrīz visu, kas piedalās šajā pasākumā, darbību, vārdu apkopojums. Manā gadījumā runāsim par darbu pirmsskolas izglītības iestādē. Pamatojoties uz šo apkopojumu, noteikti sazinieties ar savas pirmsskolas izglītības iestādes metodiskā darba speciālistu

1) Tēma:….

2)Izglītības jomu integrācija:….

Sociālā un komunikatīvā attīstība

Mākslinieciskā un estētiskā attīstība

Runas attīstība

kognitīvā attīstība

Fiziskā attīstība

3) Mērķis:…

(šis ir gala rezultāts) Beidzas "ie"

Apstākļu radīšana, veidošana, izglītošana, stiprināšana

4) Uzdevumi:…. (T)

Izglītības:

Mēs rakstām, ko mēs mācīsim. MĀCĪT - neraksti.

Ieguldi, veido prasmi, rada apstākļus

Attīstās:

Mēs rakstām, ko labosim. precizēt

Izglītības:

Mēs rakstām, kādas garīgās, estētiskās, morālās un gribas īpašības attīstīsies.

5) Mērķi:…

(Rakstam, ko bērns sasniegs līdz nodarbības beigām, ko iemācīsies. Ko jaunu iemācīsies)

6) Īstenošanas līdzekļi:... Multimediji, vizuāli, verbāli, mākslinieciski.

7) Aprīkojums un materiāli:..

(mēs rakstām, ko skolotājs stundā iedeva katram bērnam)

8) Vārdu krājuma darbs: ....

(Kādi grūti izrunājami vārdi tika lietoti, grūti izrunājamas skaņas, šņākšana.)

9) Nodarbības norise:.

Jūs varat izveidot tabulu, kurā norādīts katrs skolotāja vārds, aptuvenā pirmsskolas vecuma bērna atbilde. Vai vienkārši uzrakstiet konspektu-dialogu, kur visa runa ir norādīta arī saskaņā ar plānoto konspektu (skriptu).

Ja jūs nolemjat rakstīt stundas skriptu tabulā, tad tā sastādīšanai ir noteiktas nianses. Paveiktā darba beigās pašā apakšā ir norādīts vēl viens vienums.

Tabula ar 3 kolonnām:

1) Ievada daļa: Mativationno-stimulējoša darbības stadija

2) Galvenā daļa: Organizatoriski meklēšanas darbības posms(zīmēšanas, tēlniecības process.) (vizuālā vingrošana, pirksts I

3) beigu daļa:

Atstarojošais-koriģējošais darbības posms

vingrošana, vingrošana

(šajā posmā strādā visa grupa: "Oļenka, ko tu šodien darīji?",

"Petija un jūs?"

"Un ko mēs esam iemācījušies?"

10) Izmantotās literatūras saraksts:….

1) Galvenie avoti: 1,2,3,4).

Saistītās publikācijas:

Nodarbības "Ceļojums dabas pasaulē" tehnoloģiskā karte Tehnoloģiskā karte (konstrukts) Tēma: "Ceļojums dabas pasaulē" Vecuma grupa: sagatavošanas grupa skolai. GCD forma: prezentācija.

Mērķis: nodrošināt apstākļus runas aktivitātes attīstībai karikatūru un runas spēļu apspriešanas procesā par tēmu "Savvaļas un mājas putni".

Tieši izglītojošu darbību tehnoloģiskā karte federālā valsts izglītības standarta "Dārzeņi dārzā" īstenošanai Tēma: "Dārzeņi dārzā" Paskaidrojums Ikvienam ir iespēja parūpēties par savu veselību. Medicīna piedāvā dažādas.

Tehnoloģiskā karte saskaņā ar federālo valsts izglītības standartu "Piecas atslēgas" Pašvaldības valsts pirmsskolas izglītības iestādes "11. bērnudārzs" 1. vidējās grupas skolotāja Savina Tatjana Ivanovna.

Ārpusstundu pasākumu tehnoloģiskā karte 2. klasē "Mūsu palīgi"Ārpusskolas pasākumu tehnoloģiskā karte kursā "Veselības doktora nodarbības" Skolotājs: Aleksandrova Anastasija Anatoljevna MBOU.

Nodarbības “V. A. Oseeva stāsta “Tikai veca sieviete” analīze” tehnoloģiskā karte Mērķis: Radīt apstākļus bērnu intereses attīstībai par daiļliteratūru. Mērķi: 1. Izglītība: turpināt sniegt ieguldījumu.

Nodarbības tehnoloģiskā karte "Kas ir labāks: papīrs vai audums?" Bērnu vecums, izglītības joma: 3-4 gadi; Prioritāte: kognitīvā attīstība; integrācijā: sociāli komunikatīvā, runas.

Temats:"Ceļojums uz zināšanu zemi".

Vecuma grupa: vecākā grupa.

integrēts GCD

Organizācijas forma: grupa, individuālais, pāris.

Teritorijas integrācija: "Kognitīvā attīstība", "Runas attīstība", "Sociālā un komunikatīvā attīstība", "Fiziskā attīstība".

1. Matemātika pirmsskolas vecuma bērniem 5-6 g.v. E.V. Koļesņikova, Maskava 2003

2. Kognitīvā - pētnieciskā darbība kā pirmsskolas vecuma bērna personības attīstības virziens. Eksperimenti, eksperimenti, spēles. N.V. Niščeva, Sanktpēterburga 2015

3. Eksperimentālās - eksperimentālās aktivitātes pirmsskolas izglītības iestādē. Nodarbību kopsavilkumi dažādās vecuma grupās. Sanktpēterburga 2015. gads

4. Matemātika bērnudārzā. V.P. Novikova, Maskava 2007

Matemātika pirmsskolas vecuma bērniem. T.I. Erofejeva, L.N. Pavlova, V.P. Novikovs. Maskava 1997

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

MBDOU kompensējošā tipa bērnudārzs Nr.263

Tehnoloģiskā karte (konstrukcija)

Integrēts GCD

"Ceļojums uz zināšanu zemi"

Pamatojoties uz GEF DO

Sastādījis:

Shchipitsina N.L.

Iževska 2015

Integrētā GCD tehnoloģiskā karte (konstrukcija).

Temats: "Ceļojums uz zināšanu zemi".

Vecuma grupa: vecākā grupa.

Kopīgās darbības forma:integrēts GCD

Organizācijas forma:grupa, individuālais, pāris.

Teritorijas integrācija: "Kognitīvā attīstība", "Runas attīstība", "Sociālā un komunikatīvā attīstība", "Fiziskā attīstība".

Izglītības un metodiskais komplekts:

  1. Matemātika pirmsskolas vecuma bērniem no 5 līdz 6 gadiem. E.V. Koļesņikova, Maskava 2003
  2. Kognitīvā - pētnieciskā darbība kā pirmsskolas vecuma bērna personības attīstības virziens. Eksperimenti, eksperimenti, spēles. N.V. Niščeva, Sanktpēterburga 2015
  3. Eksperimentālās - eksperimentālās aktivitātes pirmsskolas izglītības iestādē. Nodarbību kopsavilkumi dažādās vecuma grupās. Sanktpēterburga 2015. gads
  4. Matemātika bērnudārzā. V.P. Novikova, Maskava 2007
  5. Matemātika pirmsskolas vecuma bērniem. T.I. Erofejeva, L.N. Pavlova, V.P. Novikovs. Maskava 1997

Līdzekļi:

  • vizuāli - dunno lelle, split picture Pinokio, rotaļlietas - suns, kaķis,2 vienāda izmēra glāzes, dažāda izmēra konusi.
  • literāri - dzejoļi, mīklas;
  • muzikāls - bērnu mūzikas darbu griešana;
  • iekārtas - tonēts ūdens "dzira" burciņā, katram bērnam divas vienādas glāzes, karte (diagramma), vienkāršs zīmulis (atbilstoši bērnu skaitam), krāsaini zīmuļi un flomasteri katram bērnam, kartīte ar pazudušo cipari (pēc bērnu skaita), salīdzināšanas kartīšu priekšmeti (pēc bērnu skaita), salvetes.

Mērķis:

Radīt apstākļus pirmsskolas vecuma bērnu izziņas iniciatīvas attīstībai elementāru matemātisko jēdzienu apgūšanas procesā eksperimentālās pētniecības darbības procesā.

Uzdevumi:

  1. Mācību uzdevumi:

iepazīstināt bērni ar aktivitātēm, ko izmanto šķidruma mērījumu rezultātu salīdzināšanai.

Nostiprināt bērnu spēju salīdzināt priekšmetu grupas; apgūt divu skaitļu attiecības zīmju-ciparu formas.

  1. Attīstības uzdevumi:
  • attīstīt novērošanu, spēju pamanīt objektu raksturīgās pazīmes, atspoguļot, vispārināt rezultātus;
  • Attīstīt bērnu aktīvo runu (runas pierādījums, runas argumentācija) šķidruma daudzuma mērīšanas rezultātu salīdzināšanas procesā;
  • attīstīt smalko motoriku;
  • bagātināt bērnu vārdu krājumu: fragments, maisījums, nosacīts pasākums;
  • attīstīt spēju vienoties par kopīgām darbībām, prezentēt pētījuma rezultātu.
  1. Izglītības uzdevumi:
  • veicināt interesi par eksperimentiem;
  • veicināt pozitīvu emociju, mīlestības pret savvaļas dzīvnieku izpausmi;
  • kopt draudzīgas attiecības starp vienaudžiem kopīgas kognitīvās problēmas risināšanas procesā, veidot spēju sarunāties, palīdzēt viens otram.

Uzdevumi, ņemot vērā skolēnu individuālās īpašības:

  • Pievērsiet uzmanību Kristīnas neizlēmībai patstāvīgā darba laikā;
  • Pievērsiet uzmanību zīmuļa stāvoklim Vanjas un Sašas rokā;
  • Uzdodiet Romai un Ruslanam kontrolēt secinājumu pareizību, salīdzinot šķidruma mērīšanas rezultātus.

Plānotais rezultāts:

Ziņkārīgs, aktīvs

darbība kognitīvās, eksperimentālās un eksperimentālās darbībās, sarunā.

Emocionāli atsaucīgs

ritma izjūta kustībā ar mūziku;

emocionālu attiecību izpausme ar savvaļas dzīvniekiem.

Apguvis saziņas līdzekļus un veidus, kā sazināties ar pieaugušajiem un vienaudžiem

spēja sazināties ar vienaudžiem darba veikšanas procesā;

prasme uzmanīgi klausīties un aktīvi diskutēt, uzdot un atbildēt uz jautājumiem savu zināšanu un pieredzes ietvaros;

spēja dalīties ar skolotāju un bērniem savos iespaidos.

Spēj risināt intelektuālas un personiskas problēmas

iegūto zināšanu par REMP pielietošana eksperimentālai pētnieciskai darbībai patstāvīgā ikdienā;

Apgūstot vispārējos izglītības aktivitātes priekšnoteikumus

  • spēja darboties ar koncentrēšanos 15 - 25 minūtes;

Aktivitātes progress:

Darbības posms

Skolotāja darbība

Bērnu aktivitātes

Plānotais rezultāts

1. posms

Organizatoriskā

pārsteiguma brīdis

Plašā lokā es redzu

Visi mani draugi piecēlās.

Tagad mēs ejam pa labi, un tagad mēs ejam pa kreisi.

Mēs pulcēsimies apļa centrā un visi atgriezīsimies vietā. Smaidīsim, pasmaidīsim un sveicināsim!

Puiši, paskatieties, cik mums ir viesu, sasveicināsimies ar viņiem, ejam pie viesiem un ar plaukstām piesitīsim viņu plaukstām ...

Vai viesiem ir siltas rokas? Mūsu viesi ir laipni un dalījās ar mums savā siltumā.

Klauvē pie durvīm.

Atvainojiet, es paskatīšos, kas tur ir.

Svešinieks: Sveiki, puiši. Esmu nācis pie jums pēc palīdzības. Znayka man sagatavoja pārbaudījumu, man jādodas uz Zināšanu valsti, tikai es viens ar to netieku galā. Vai vēlaties man palīdzēt?

Lai nepazustu, Znayka man uzzīmēja karti (rāda karti).

Apskatīsim, kas ir kartē.

Katrā pieturā mūs gaida interesanti pārbaudījumi. Ja mēs visu darīsim pareizi, Dunno mums iedos daļu no attēla - fragmentu, no kura ceļojuma beigās mēs varam saskaitīt attēlu un uzzināt, kas tas ir labākais draugs.

Vai esat gatavs ceļot?

Paskatieties uzmanīgi kartē, kur, jūsuprāt, mums vajadzētu doties vispirms?

Rada pozitīvu emocionālu noskaņojumu

Aicina bērnus sveikt viesus

Rada problēmsituāciju, izrāda savu interesi

Vada bērnus pieņemt pareizo lēmumu.

Veiciet kustības saskaņā ar vārdiem

Sveiciniet viesus, daloties siltumā

Bērni runā savas domas

Bērni pārrunā redzēto.

Bērni apspriež iespējas.

Bērni ir gatavi sazināties

Izrādiet uzticību viesiem

Izrādiet interesi par gaidāmajām aktivitātēm

2. posms

Strādājiet pie tēmas

Problēmsituācija

Staciju sauc par "Tsifrograd". Kā jūs domājat, kas mūs tur sagaida?

Jūsu priekšā ir kartītes, aizpildiet trūkstošos skaitļus.

Izdarīja to! Labi padarīts! Visi mēģināja, dabū bildes fragmentu!

Problēmas formulēšana.

Veicina individuālo darbu

Viņi izdara pieņēmumus.

Bērns, veicot uzdevumu, izvēlas mijiedarbības veidu: individuāli vai pāros.

izlemt problemātiska situācija. Ja rodas grūtības, bērni vēršas pie skolotāja vai viens pie otra.

Spēja izdarīt secinājumus un tos pamatot

Ciparu zīmju-ciparu formas apgūšana.

Lūk, bildes fragments!

Šī ir stacija "Izklaidējošās problēmas".

Problēmas izklāsts, sekmējot bērnu grupu darbu.

Viņi spriež, mijiedarbojas ar vienaudžiem darba procesā.

Kopīgā darba pieredzes bagātināšana.

Stiprināt spēju salīdzināt objektu grupas.

Izklaidējoša mīkla

6 zoslēni sekoja zoss,

Viens atpalicis, cik zoslēnu ir palicis pie zoss?

Tad atpalika vēl divi zoslēni, cik ir palikuši?

Zoss satraucās, sāka vākt zoslēnus.

Savāca visus. Cik zoslēnu sekoja zoss vienā failā?

Labi padarīts! Lūk kur tu esi attēla fragments.

Mudina bērnus uz vērīgumu un pareizām atbildēm

Viņi uzmanīgi klausās, liek čipsus.

Zināšanas par punktu skaitīšanu.

Stacija "Chislyandiya"

Katram uz galda ir papīrs ar dažiem punktiem, kas tas ir? Šķiet, ka es uzminēju, ka šeit ir skaitļi un, ja tos savienosiet, sākot ar ciparu 1 un tālāk, jūs saņemsiet attēlu. Mēģināsim atšifrēt šos attēlus.

Kādi brīnišķīgi zīmējumi mums sanāca, bet, manuprāt, atkal kāda figūra pietrūkst, kad būs laiks arī rakstīsim.

Labi darīts, tika galā ar testu, lūk, fragments no bildes!

Stimulē bērnu interesi.

Pievērš uzmanību nepieciešamībai ievērot ciparu secību, pretējā gadījumā tas nedarbosies.

Darbs uz atsevišķām loksnēm.

Viņi ir apmierināti ar rezultātu.

Pozitīvu emociju saņemšana no rezultāta.

Zīmes-digitālās formas apgūšana.

Muzikāla iesildīšanās

(ar muzikālu pavadījumu)

Tu vai tev patīk dejot? Dejojam mūzikas pavadībā. Mūzikas beigās uzmanīgi klausieties uzdevumu.

Satiktas muguras, plaukstas, ceļgali, mazie pirkstiņi, vaigi, pieres.

Atpūties? Šeit Dunno sniedz jums vēl vienu attēla fragmentu, viņam patika, kā jūs dejojat, un uzmanīgi klausījāties uzdevumos.

Iepazīstina bērnus ar spēli, dod norādījumus, emocionāli palīdz atpūsties

Slavē bērnus

Izvēlieties partnerus, demonstrējiet fiziskās aktivitātes, apvienojiet mūziku un kustību.

Spēja klausīties un veikt uzdevumus.

Viņiem ir ritma izjūta. Attīstīt plastmasu

Nostiprina spēju orientēties kosmosā.

Tiek realizēta bērnu komunikācijas nepieciešamība.

eksperimentāls eksperimentāls

aktivitāte

Puiši, vai jums patīk eksperimenti?

Dunno kucēns un kaķēns saslima. Daktere atnāca un izlēja kucēna "dziru" no kannas, teica, ka kaķenei vajagot ieliet tikpat daudz. Uz galda ir divas glāzes, viena ir piepildīta ar zālēm.

No kopējā (burku) trauka ar "dziru", ar karoti otrā glāzē kaķēnam

vai nedaudz lej? Tik daudz? (Ar to nepietiek) mazāk nav iespējams, tas nepalīdzēs kaķēnam atgūties.

Daudz lej, lej. Tik daudz?

(tas ir daudz)

Ne vairāk, tas ir slikti.

Kā noteikt tādu pašu dziras daudzumu kā kucēnam?

Tieši tā, nevar ieliet ne mazāk, ne vairāk. Tam vajadzētu būt vienādam.

Pirmā glāze mums būs nosacīts mērs, ar flomāsteru ar flomāsteru atzīmēsim zāļu līmeni, un karote palīdzēs ieliet.

Sāciet darbu pats.

Ko nozīmē tas pats? Tas pats nozīmē to pašu, ne vairāk un ne mazāk.

Iesaista bērnus eksperimentālās aktivitātēs.

Rada problemātisku situāciju.

Rada apstākļus emocionālai atsaucībai.

Vērš bērnu uzmanību uz to, ka kaķēnam nepieciešams tikpat daudz zāļu.

Ietver bērnus patstāvīgās aktivitātēs; nodrošina aktivitātes laiku; nodrošina materiālus; uzrauga bērnus uzdevuma izpildes laikā.

Viņš lūdz bērniem paskaidrot, kā viņi noteica tādu pašu summu? Ja bērniem ir grūti, tas palīdz izdarīt secinājumu.

Bērns, veicot savu darbu, izvēlas mijiedarbības veidu: individuāli vai pāros pēc vēlēšanās. Empīriski nosakiet "dziras" daudzumu kaķēnam.

Izsakiet savus minējumus.

Viņi izdara secinājumus.

Parāda aktivitāti patstāvīgas darbības procesā;

Spēja izvēlēties darbam nepieciešamos materiālus;

Spēja izdarīt loģisku secinājumu; Spēja ievērot noteikumus

3. posms

Aktivitāšu kopsavilkums

Šeit ir labie puiši! Un viņi ar to paveica lielisku darbu. Nezinu, iedod jums vēl vienu fragmentu. Skatieties, mūsu kartē nav palikušas neizpētītas vietas, kas nozīmē, ka mūsu ceļojums ir beidzies. Atcerēsimies, kur bijām, ko darījām? Kas tev bija grūti izdarīt un kas bija viegli?

Iesaista bērnus rezumēšanā, pārdomās (introspekcijā);

Dalīties pieredzē; izteikt savas jūtas par paveikto; plānot patstāvīgu, (kopīgu) darbību; izteikt emocionālu reakciju.

Spēja novērtēt savas darbības rezultātu;

Spēja izteikt jūtas;

Spēja izdarīt secinājumus;

Spēja plānot patstāvīgu (kopīgu) darbību.

Sadalīta attēla locīšana

Puiši, mēs pilnībā aizmirsām par attēla fragmentiem. Mums tas ir jāsavāc. Ko mēs iemācīsimies, ja vācam pareizi?

Aicina locīt attēlu no fragmentiem.

Salokiet attēlu

Parādiet emocionālu attieksmi pret rezultātu.


Pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde "Bērnudārzs "Kerokolchik"

Abstrakts

tieši izglītojošas aktivitātes

par holistiska pasaules attēla veidošanos(ievietojiet savu)

"Nodarbības tēma"

Pilnais vārds,

1.kvalifikācijas kategorijas pedagogs

R.p. dukhovnitskoe

2014. gads

Izglītības jomas:……………………….

Aktivitāšu integrācija: ……………………………………...

Leksiskā tēma: …….. (ja nepieciešams, norādīts vai norādītstēmas vieta mācību programmā)

Profesijas veids: ……………….

Izglītības aktivitātes formas:……………………

Mērķis: …………………………………….

Uzdevumi

Izglītības:………………………………

Izglītības: …………………………………………

Attīstās: …………………………

Plānotais rezultāts:……………………..

Sagatavošanas darbi:(ja tāds bija)………………………………………..

Aprīkojums: projektors, portatīvais dators, ekrāns, elektroierīču attēli, lukturītis ar baterijām, baterijām un diodēm atbilstoši bērnu skaitam, vads ar mezgliem, stīpa, sadalītu attēlu komplekti darbam pāros, izdales materiāli katram bērnam: attēli ar siluetiem elektroierīču, zīmuļi, aploksnes ar vizuāliem norādījumiem uzdevumiem, kartītes ar cipariem 3 un 5, diagrammas ar elektrības lietošanas noteikumiem, prezentācija: 3 video, spēle "Ceturtais ir papildus", plakāts par TB.

GCD tehnoloģiskā karte

Nodarbības posms

Darbības strukturālās sastāvdaļas

Nodarbības progress

Skolotāja darbība

Bērnu aktivitātes

Laiks

IEVADS

Laika organizēšana

Pārslēgt bērnu uzmanību uz gaidāmo darbību, stimulējot interesi par to,vai vienkārši jebkādā veidā koncentrēt bērnu uzmanību, piemēram, uzmanības vingrinājumā,emocionālais un psiholoģiskais noskaņojums.

……………….

…………………

1,5 min.

Problēmsituācija(vai motivācija) un bērniem paredzētā nodarbības mērķa noteikšana un pieņemšana

Motivācija (iesaistes process):

1. Kaut ko dot, lai lielākā daļa bērnu būtu ieinteresēti;

2. Noņemt kaut ko, atstājot tukšu vietu (grupā nav lelles vai automašīnas utt.);

3. Kāds atnāk ciemos vai ienes rotaļlietu;

4. Pārsteiguma efekts (troksnis, sprakšķēšana, klauvēšana ...);

5. Intriga (pagaidi, pateikšu pēc uzlādes; neskaties, parādīšu pēc brokastīm; neaiztiec, ļoti trausls, sabojā)

Problēmsituācija:

Izveidojiet situāciju, kas rada grūtības bērnu darbībās, kuras viņi fiksē runā (mēs to nezinām, mēs joprojām nezinām, kā ...).

Izvirzīt dažādas iespējas, kā rīkoties, lai atrisinātu problēmu. Bērnu atbildes nav jāvērtē, jāpieņem jebkura, nevis jāpiedāvā kaut ko darīt vai nedarīt, bet gan jāpiedāvā, no kā izvēlēties.

Rezultātā puiši secina, ka jādomā, kā kopā izkļūt no sarežģītās situācijas.

Ja tas tā nav, tad skolotājsNodarbības mērķa noteikšana un pieņemšana bērniem.

……………………

……………………..

1,5 min

GALVENĀ DAĻA

Problēmsituācijas risinājumu izstrāde,

zināšanu atjaunināšana,

vai darbību īstenošanas sākums GCD uzdevumiem

Šī posma uzdevumi:

  • vai esošo zināšanu, ideju aktualizācija. Radīt situāciju, kurā ir nepieciešams iegūt jaunas idejas un prasmes. Skolotāja darbība: ar virzīšanas, problemātisko jautājumu, stāstīšanas, skaidrošanas, meklēšanas aktivitāšu organizēšanas palīdzību likt bērniem reproducēt informāciju, kas nepieciešama, lai veiksmīgi atrisinātu problēmsituāciju vai apgūtu ko jaunu.
  • vai nu bērniem tiek dotas jaunas zināšanas, kas nepieciešamas problemātiska jautājuma risināšanai, balstoties uz dažādu programmas sadaļu saturu, pamatojoties uz vizualizāciju, vai arī bērni paši apgūst zināšanas, pētot, meklējot, atklājot ...

(Skatīt sadaļu "Pilna GCD analīze")

Jaunu zināšanu “atklāšana” bērniem, rīcības veids

  • pedagogs, izmantojot ievaddialogu, organizē jaunu zināšanu veidošanu, kuras viņš skaidri fiksē kopā ar bērniem runā.

Neatkarīga jaunā piemērošana praksē,

vai jau esošo zināšanu, ideju aktualizēšana, (darba veikšana)

  • darbības metožu apgūšana, iegūto (jau esošo) prasmju, ideju pielietošana. Skolotāja darbība ir organizēt praktisku darbību, sniegt nepieciešamo palīdzību, organizēt mijiedarbību rezultātu sasniegšanā;
  • jaunu zināšanu iekļaušana bērna zināšanu sistēmā un atkārtošana. Šajā posmā pedagogs piedāvā spēles, kurās jaunas zināšanas tiek izmantotas kopā ar iepriekš apgūtajām. Ir iespējams iekļaut arī papildu uzdevumus garīgo darbību un aktivitāšu spēju trenēšanai, kā arī attīstoša tipa uzdevumus, kuru mērķis ir pirms laika sagatavot bērnus nākamajām nodarbībām.

NOBEIGUMA DAĻA

Nodarbības kopsavilkums. Zināšanu sistematizācija.

GCD apkopošana no dažādiem viedokļiem: jaunu zināšanu apguves kvalitāte, veiktā darba kvalitāte, bērna gūtās pieredzes vispārinājums. Noslēgumā skolotājs kopā ar bērniem fiksē jaunas zināšanas mutvārdu runā un organizē savu darbību izpratni klasē, izmantojot jautājumus: “Kur tu biji?”, “Ko tu darīji?”, “Ko tu darīji?” mācīties?”, “Kam tu palīdzēji?”. Audzinātāja atzīmē: "Mēs varējām palīdzēt, jo mācījāmies ..., mācījāmies ...".

Atspulgs

Elementāru paškontroles prasmju, pašcieņas veidošana (jaunākam vecumam - garastāvokļa un emocionālā stāvokļa atspoguļojums, vecākam - aktivitātes vai izglītojošā materiāla satura atspoguļojums).

PIEZĪME: Ne visas aktivitātes strukturālās sastāvdaļas (daļas) izmanto skolotājs, tas ir atkarīgs no GCD formas un satura. Šajā slejā"Darbības strukturālās sastāvdaļas"ir noteikts tikai tas, ko skolotājs izvēlas organizēt savu stundu.

MDOU "Bērnudārzs "Zvans" vecākā skolotāja

R.p. Dukhovnitskoye, Saratovas apgabals

I.V. Anufrieva


GCD tehnoloģiskā karte tēlotājmākslai

ar sagatavošanas skolas grupas "Zimushka-winter" bērniem (6-7 gadi)

Skolotāja Makarova L.V. MKDOU "Snezhinka" Vostochny

Nodarbības didaktiskais pamatojums Noslēguma nodarbība tēlotājmākslā saskaņā ar galveno izglītības programmu. Nedēļas tēma ir “Sveika, Zimuška-ziema!”, pēc tematiskā plāna. Izglītības joma: mākslinieciskā un estētiskā, sociālā un komunikatīvā, runa.

Nodarbības didaktiskais mērķis

Ziemas tēla veidošana, balstoties uz esošajām zināšanām (izmantojot netradicionālas tehnikas).

Uzdevumi

Apmācības:

o Apkopot bērnu idejas par tipiskām ziemas parādībām savvaļas un nedzīvajā dabā, iepazīstināt bērnus ar Āfrikas ziemu;

o veidot bērnos spēju atspoguļot savus iespaidus zīmējumā, izmantojot netradicionālas tehnikas - zīmējot ar sāli un zīmējot ar vates kociņiem, vai ar otu.

Attīstās:

o attīstīt kompozīcijas izjūtu, radošo iztēli, runu.

Izglītības:

o izkopt estētisko gaumi, vēlmi atspoguļot savus iespaidus zīmējumā, vēlmi palīdzēt draugiem.

Mācību metodes un tehnikas: spēle, problemātiska, verbāla, informatīva.

Veidlapa: frontālais

Izglītības līdzekļi

Mūzika P.I. Čaikovskis, prezentācija, balta guaša, albuma lapas tonētas zilā, melnā, purpursarkanā krāsā, PVA līme, sāls, otas, vates kociņi, mitrās salvetes, plastmasas šķīvji, krūzes, paplātes un lupatiņas katram bērnam.

Literatūra:

G.S. Shvaiko Nodarbības par tēlotājmākslas aktivitātēm bērnudārzā. Programma, tēzes. M.: VLADOS, 2006.

MKDOU bērnudārza apvienotā tipa "Sniegpārsla" izglītības programma.

NOD tehnoloģiskā karte "Zimushka-winter"

Posmi, laiks

Skolotāja darbība

Bērnu aktivitātes

Organizācijas formas

Līdzekļi

Koncentrējieties uz mērķu sasniegšanu

Organizatoriskais un motivācijas posms

1-2 min

Klauvē pie durvīm. – Tev lūdza atsūtīt vēstuli.

Stāv, lasa vēstuli, atrod priekšmetu aploksnē.(zibatmiņas disks) - Kas tas ir? Kam tas paredzēts? rāda prezentāciju par Āfriku. Ar ko mūsu ziema atšķiras no ziemas Āfrikā?

Viņi stāv pie skolotāja, klausās, atpazīst zibatmiņu. prezentācijas apskate. Viņi runā par mūsu ziemu, piedalās sarunā,

Frontālais

Vēstule, prezentācija.

Bērns izrāda savu zinātkāri, uzdod jautājumus. Bērns runā labi.

Mērķa posms

ganija.

1-2 min

"Kā stāsts

pastāstīt Āfrikas bērniem par mūsu ziemu? Mēs vēl nezinām, kā rakstīt." Risinājums ir uzzīmēt mūsu ziemu un nosūtīt vēstuli uz Āfriku.

Rada problemātisku situāciju

jautā bērniem, kā uzrakstīt vēstuli un palīdzēt bērniem Āfrikā.

Kā mēs varam uzrakstīt vēstuli Āfrikai, ja mēs vēl neprotam rakstīt? Nolēmām uzzīmēt ziemu un nosūtīt vēstulē.

Frontālais

Bērni izrāda savu iniciatīvu, prot izteikt savas domas.

Diskusijas posms

nia

vispārējais rīcības plāns.

1-3 min.

Diskusija par ziemas attēlošanas iespējām. Dariet bērniem zināmu, ka ziemu var attēlot ar sāls un līmes palīdzību.

Ar bērniem pārrunā attēlu iespējas, jautā, kādus neparastus materiālus var attēlot ziemu.. Aicina dažus bērnus atsaukt atmiņā paņēmienus, kā strādāt ar sāli un līmi, un pēc tam izvēlēties nepieciešamo materiālu.

-Kas atgādinās zīmējuma secību?

Viņi piedalās diskusijā, nolemj attēlot ziemu ar sāli un līmi. Atcerieties pazīstamo tehniku ​​un sagatavojiet nepieciešamo materiālu.

-Kokus un krūmus zīmējam ar līmi un pārkaisām ar sāli.

Frontālais

.Papīrs, krāsas, ota, sāls, līme

,in. nūjas, ota, salvetes, guaša.

Bērnam ir attīstīta iztēle, viņš pats spēj pieņemt lēmumus, balstoties uz savām zināšanām un prasmēm.

Pašnodarbināts

ness

17-20 min

Uzdevuma izpilde. Ziemas tēlu veidošana, balstoties uz esošajām zināšanām un prasmēm.

Organizē praktisko darbu, sniedz nepieciešamo palīdzību un emocionālo atbalstu.

Veikt praktisku darbu. Sadarboties ar citiem bērniem.

Frontālais

.Papīrs katram bērnam, otas, krāsas, apdrukas.

Bērns izrāda patstāvību, bērnam ir attīstījušās smalkās motorikas. Mijiedarbojas ar vienaudžiem. Bērnam ir noteikts praktisko iemaņu un iemaņu apjoms produktīvās darbībās.

refleksīvi-rezultāts

aktīvajā stadijā

5 minūtes.

Darba analīze. Bērni novērtē viņu darbu. Vēstules sagatavošana nosūtīšanai.

Praktiskā darba analīze. Diskusija par veiksmīgāko un interesantāko. .Katram bērnam atzīmē, ka viņš uzzīmēja ko interesantu. Uzklausa bērnu atbildes viņu darbu apspriešanā.

Piedāvā izveidot albumu un nosūtīt to Āfrikas bērniem.

Viņi stāsta par savu darbu, to, ko paveikuši veiksmīgāk un kāda bija ideja. Vēstules sagatavošana nosūtīšanai

Frontālais

Pabeigts bērnu darbs.

Bērns apzinās sevi kā radošā procesa dalībnieku. Veidojas elementāras pašcieņas prasmes.

Apkrāptu lapa pedagogam: "Kā sagatavot un vadīt GCD, izveidot tehnoloģisko karti?"

Sastādījis: Anufrieva Irina Viktorovna, MDOU "Bērnudārza" Zvana vecākā skolotāja
R.p. Dukhovnitskoye, Saratovas apgabals

Šī metodiskā izstrāde var būt noderīga pedagogiem, pirmsskolas izglītības iestāžu speciālistiem.

I. Tēmas definīcija un vadošie jēdzieni
1. Skaidri definējiet un formulējiet tēmu (izdomājiet atbilstošu nosaukumu).
2. Noteikt tēmas vietu mācību saturā.
3. Nosakiet vadošos jēdzienus, uz kuriem balstās šis GCD (integrācija, aktivitātes, veids, forma).

II. Mērķu un uzdevumu definēšana
Nosakiet GCD mērķa uzstādījumu sev un bērniem, saprotiet, kāpēc šis GCD vispār ir vajadzīgs. Nosakiet GCD (uzdevumu trīsvienības) mācīšanas, attīstīšanas un audzināšanas funkciju.

III. Izglītības materiālu plānošana
1. Izvēlieties literatūru par šo tēmu. Izvēlieties no pieejamā materiāla tikai to, kas kalpo uzdevumu risināšanai visvienkāršākajā veidā.
2. Nopietni padomājiet par motivāciju, problēmsituāciju.
3. Paņemiet interesantus spēles uzdevumus, kuru mērķis ir:
apgūt jaunu materiālu
atskaņošana,
radoša pieeja uzdevumam.
4. Sakārtojiet spēles uzdevumus pēc principa "no vienkārša līdz sarežģītam".

IV. Domājot cauri GCD "garumam".
Katrā GCD ir jāiekļauj kaut kas, kas izraisīs pārsteigumu, izbrīnu, sajūsmu, vārdu sakot, kaut ko tādu, ko bērni atcerēsies. Ir svarīgi ņemt vērā bērnu vecumu, tehniku, kas ir piemērota vidējai, bet nav piemērota agrīnai vai sagatavošanas grupai.
Tas var būt interesants fakts, negaidīts atklājums, skaista pieredze, nestandarta pieeja jau zināmajam.

V. Izvēlētā materiāla grupēšana
Lai to izdarītu, pārdomājiet, kādā secībā tiks organizēts darbs ar izvēlēto materiālu, kā tiks veikta aktivitāšu maiņa.
Grupēšanas laikā galvenais ir spēja atrast tādu nodarbības organizēšanas veidu, kas izraisīs paaugstinātu bērnu aktivitāti, nevis pasīvu jaunā uztveri.

VI. Plāno uzraudzīt bērnu aktivitātes
Padomā:
ko kontrolēt
kā kontrolēt
kā izmantot kontroles rezultātus.
Neaizmirsti: jo biežāk tiek kontrolēts katra darbs, jo vieglāk saskatīt tipiskas kļūdas un grūtības, parādīt pirmsskolas vecuma bērniem skolotāja patieso interesi par savu darbu.

VII. Aprīkojuma sagatavošana
Izveidojiet sarakstu ar nepieciešamajiem izglītības un uzskates līdzekļiem, instrumentiem, TCO, IKT. Pārbaudiet, vai viss darbojas.

Pēc tam, kad skolotājs ir novadījis GCD, ir nepieciešams vadīt pašpārbaude jo adekvāta, pilnīga refleksija palīdz skolotājam pašam sakārtot savas jūtas, objektīvi skatīties uz savu darbu un ņemt vērā kļūdas, gatavojoties nākamajam GCD.

Tehnoloģiskā karte kā jauna GCD rakstīšanas forma
GCD tehnoloģiskā karte ir izglītības procesa apraksts soli pa solim, soli pa solim darbību secības veidā, norādot aptuvenos līdzekļus, uzdevumus un sagaidāmos rezultātus.
Kam paredzēta tehnoloģiju karte? Ar ikdienas darbu sastādīt stundas tehnoloģisko karti ir nereāli, bet, piedaloties profesionālajos konkursos, liela nozīme ir prasmei noformēt tehnoloģisko karti. Šīs prasmes ieguvums ir acīmredzams, jo. pedagogam pašam ir jāsaprot sava pedagoģiskā darbība, tās efektivitāte, aktīvi jālieto profesionālā terminoloģija, jāizvērtē atsevišķi punkti jaunā skatījumā - tam visam ir liela nozīme skolotāja profesionālajā izaugsmē.
Arī tad, kad pedagogs prezentē atklāto stundu, ir jākonstruē tehnoloģiskā karte.

Sagatavojot GCD, parasti mēs sastādām scenāriju (kopsavilkumu), taču tajā ne vienmēr tiek izsekota komponentu struktūra un savstarpējā saistība. Visbiežāk nav praktiskas izpratnes par savu darbību mērķu noteikšanā un to sasniegšanā ar racionālākajiem līdzekļiem, nevar redzēt skaidru visu darbību un katra tās posma rezultātu. Tas viss notiek, sastādot tehnoloģisko karti.

Tehnoloģiskās kartes izstrāde.
Tehnoloģiskajā kartē jāparedz visi izglītības pasākumu elementi un sagatavošanās tai. (Es ierosinu apsvērt tehnoloģiskā soda piemēru)
Kopsavilkumu kā tādu var iekļaut plūsmas lapā, bet tas nav nepieciešams.

Es jums piedāvāju, piemēram, "GCD tehnoloģisko karti" Bystrova A. G., audzinātāja, I kvalifikācijas kategorija, pieredze 13 gadi, MBDOU Nr. 33, Angarska, Irkutskas apgabals.

Jums iesniegtā tehnoloģiskā karte nesatur kopsavilkumu.

GCD kopsavilkums par holistiska pasaules attēla veidošanos
Tēma: "Ceļojums uz Elektriandijas valsti"
Izglītības jomas: kognitīvā runa un komunikatīvā-personiskā.
Aktivitāšu integrācija: kognitīvā - pētnieciskā, komunikatīvā, spēle.
Leksiskā tēma:"Elektriskās ierīces"
Programmas saturs:
* Sistematizēt un aktualizēt zināšanas par tēmu: "Elektriskās ierīces".
*Paplašināt bērnu priekšstatus par elektroierīču lietošanas noteikumiem.
* Stimulēt izziņas darbību un vēlmi pēc meklēšanas aktivitātēm.
* Attīstīt garīgās darbības operācijas.
*Aktivizēt un sistematizēt vārdnīcu par tēmu: "Elektriskās ierīces".
* Vingrinājums lietvārdu saskaņošanā ar cipariem.
* Labojiet skaņas izrunu [M].
* Nostipriniet spēju atbildēt ar pilnu teikumu.
*Aktivizēt dialogiskas un monologas runas formas.
*Veidot drošas uzvedības iemaņas elektroietaišu tuvumā.
* Attīstīt bērnu saskarsmes prasmes, veidot prasmi strādāt pāros, izkopt prasmi cienīt sarunu biedru.
Materiāls: projektors, dators, ekrāns, elektroierīču bildes, lukturītis ar baterijām, baterijām un diodēm atbilstoši bērnu skaitam, vads ar mezgliem, stīpa, sadalītu bilžu komplekti darbam pāros, izdales materiāli katram bērnam: bildes ar siluetiem elektroierīču, zīmuļi, aploksnes ar vizuāliem norādījumiem uzdevumiem, kartītes ar cipariem 3 un 5, diagrammas ar elektrības lietošanas noteikumiem, prezentācija: 3 video, spēle "Ceturtais ir papildus", plakāts par TB.

Lejupielādēt Algoritmu GCD sagatavošanai, tehnoloģiskās kartes izveidošanai

Nejauši raksti

Uz augšu