Atkārtots stāsts par V.V. Bianki "Peldlāči" vecākā grupa

Mērķis: Veidot prasmes saskaņoti secīgi atstāstīt tekstu, pamatojoties uz mnemoniskajām tabulām

Uzdevumi:

Izkopt spēju skaļi un skaidri izrunāt vārdus, atbildēt uz jautājumiem pilnos teikumos

Vārdnīcas aktivizēšana par tēmu "Savvaļas dzīvnieki"

Attīstīt atmiņu, uzmanību, domāšanu

Izkopt aktivitātes, iniciatīvas, patstāvības prasmes.

Aprīkojums: mnemoniskas tabulas, aploksne ar mīklu un attēliem, paštaisīta grāmata ar stāstu

Nodarbības gaita:

Sveiki bērni!

Šodien stundā daudz runāsim un runāsim, pastāstiet, kā mēs stundā runājam, lai visi mūs saprot un uzmanīgi klausās?

Pareizi, skaļi, skaidri, skaisti, izrunājot visas skaņas vārdos.

Puiši, vai jūs zināt, kādi dzīvnieki dzīvo mežā? (Mežā dzīvo vilki, vāveres, lapsas, lāči.)

Un kā sauc šos dzīvniekus? (Šos zvērus sauc par savvaļas.)

Bērni, sakiet man, kāpēc šos dzīvniekus sauc par savvaļas dzīvniekiem? (jo neviens viņus nepieskata, viņi meklē sev pārtiku un atrod sev dzīvesvietu)

Labi padarīts. Puiši, kad mēs gājām pretī, pa ceļam atradām kaut kādu aploksni!

Šajā aploksnē ir jums uzdevums. Vai vēlaties zināt, ko? Izmantojot verbālo aprakstu, jums tiek lūgts uzminēt, par ko vai par ko ir runa.

Šie dzīvnieki dzīvo mežā. Viņi ir lieli un spēcīgi. Ziemā viņiem patīk gulēt savās bedrēs. Tos sauc par saldumiem, jo ​​viņiem patīk ēst medu.

Uzminiet, kas ir šie dzīvnieki? (Lāči)

Pareizi, tie ir lāči.

Šodien mēs iepazīsimies ar stāstu, ko sarakstījis Vitālijs Valentinovičs Bjanki, un tas saucas "Pelšanās lāči".

Viņi visi jauki apsēdās, iztaisnoja muguru, iztaisnoja kājas un vērīgi klausījās manī.

V.V. "Velšanās lāču mazuļi". Bjanči

Stāsts bērniem

Mūsu paziņas mednieks gāja gar meža upes krastu un pēkšņi izdzirdēja skaļu zaru sprakšķēšanu. Viņš nobijās un uzkāpa kokā. No biezokņa izlīda liels brūnais lācis ar diviem jocīgiem lāču mazuļiem un pestunu - savu gadu veco dēlu, lāču aukliņu.

Lācis apsēdās. Pestuns ar zobiem satvēra vienu rotaļu lācīti aiz apkakles un iemērcam to upē. Lācis čīkstēja un plosījās, bet pestuns viņu nelaida vaļā, kamēr nebija kārtīgi izskalojis to ūdenī.

Vēl viens lācēns nobijās no aukstās vannas un sāka bēgt mežā. Pestuns viņu panāca, iepļaukāja un tad iegāja ūdenī, tāpat kā pirmais. Skaloja, skaloja - bet netīšām un iemeta ūdenī. Kā lācītis kliedz! Tad vienā mirklī pielēca lācis, izvilka savu mazo dēlu krastā un iesita pestūnam tā, ka viņš, nabags, auroja.

Atkal uz zemes abi rotaļu lācīši bija ļoti apmierināti ar vannošanos: diena bija tveicīga un biezos, pinkainajos kažokos bija ļoti karsts. Ūdens viņus labi atsvaidzināja.

Pēc nomazgāšanās lāči atkal pazuda mežā, un mednieks nokāpa no koka un devās mājās.

Kurš iznāca no biezokņa, kad mednieks gāja gar upes krastu? (No biezokņa iznāca lācis ar mazuļiem)

Kur pazuda lācis ar mazuļiem? (Lācis ar mazuļiem devās uz upi)

Puiši, vai jūs uzminējāt, kuru autors šajā stāstā sauca par Pestunu? (Vienu gadu veca aukle jaunākiem mazuļiem)

Kā pestuns satvēra pirmo lāci? (Pestuns satvēra pirmo lāci aiz apkakles)

Bērni, ņemt aiz apkakles nozīmē ņemt aiz apkakles.

Ko Pestuns izdarīja ar mazuļiem? (Pestuns skaloja mazuļus upē)

Pestuns noskaloja vienu lāci, bet ko darīja otrs? (Otrais lācis aizbēga)

Ko Pestuns iedeva aizbēgušajam lācim? (Pestuns iepļaukāja rotaļu lācīti)

Kas notika, kad Pestuns mazgāja otro lāču mazuli? (Pestuns iemeta lāci ūdenī)

Kas izglāba lāci? (Lāci izglāba lācis)

Ko lācis uzdāvināja Pestunam? (Lācis Pestunam apšļakstīja)

Šļakata ir sitiens, ko kāds izdarījis kādam, kā sods par kaut ko.

Kādi ir mazuļi pēc peldēšanas? (Lācēni bija apmierināti ar vannu)

Kāda diena bija stāstā? (Diena bija tveicīga)

Tveicīga diena nozīmē ļoti karstu.

Tagad mazliet atpūtīsimies.

Fizikas minūte "Lācēni dzīvoja biežāk"

Mazuļi dzīvoja biežāk
Viņi sagrozīja galvu
Šādi, šādi - viņi pagrieza galvu (Mēs pagriežam galvu pa labi un pa kreisi)
Mazuļi meklēja medu
Koks draudzīgi šūpojās
Šādi, šādi - viņi šūpoja koku kopā (noliecot ķermeni pa labi un pa kreisi)
Un devās uz vraku
Un viņi dzēra ūdeni no upes
Tātad viņi dzēra ūdeni no upes (izliecas uz priekšu)
Viņi arī dejoja! Kopā viņi pacēla ķepas!
Tātad, šādi viņi pacēla ķepas uz augšu! (Pamīšus paceļam rokturus)
Lūk, pa ceļam purvs! Kā mēs varam to pārslēgt?
Lec un lec! Lec un lec! Vairāk jautrības, mans draugs! (Lec augšā)

Nedaudz atpūtāmies, turpināsim darbu.

Apsēdieties, es jums pastāstīšu vēlreiz, un shēmas man palīdzēs šajā jautājumā, un jūs uzmanīgi klausieties un atcerieties.

Un tagad kāds mēģinās pārstāstīt lasīto, šīs shēmas jums palīdzēs.

Puiši, mēģiniet savos stāstos izmantot vārdus un izteicienus, ko izmantojām, lasot tekstu.

(Bērni pārstāsta stāstu pēc grafiskām shēmām)

Labi darīts, jūs paveicāt labu darbu, pārstāstījot stāstu. Tagad spēlēsim.

Di. "Nosauciet mazuļus"

Mērķis: Sakārtot savvaļas dzīvnieku un to māšu un tēvu vārdus.

Tagad mēs spēlēsim spēli, kurā es tev nosaukšu dzīvniekus, bet tu man tos sauksi par mazuļiem.

Vilku mazuļi

Lāču mazuļi

Lapsu mazuļi

Ezītis-ezītis

Labi darīts, jūs labi pazīstat dzīvnieku mazuļus, un tagad spēlēsim savādāk, tagad es jūs saukšu par mazuļiem, bet jūs viņus par mammu un tēti.

Vilku mazulis - vilks, vilks

Lāču mazuļi - lācis, lācis

Lapsa - lapsa, lapsa

Ezītis - ezis, ezis

Labi padarīts.

Spēlēsim vēl vienu spēli.

Di. "Nosauciet to mīļi"

Mērķis: iemācīties veidot vārdus, izmantojot deminutīvus sufiksus

Tagad es nosaukšu dzīvnieciņu un pastāstīšu, kas tas ir, tavs uzdevums ir mainīt manu priekšlikumu, to mīļi pasakot.

Piemēram: Lācis ir pūkains - un lācis ir pūkains

Lapsa ir viltīga, un lapsa ... .. ir viltīga

Zaķis ir ātrs, un zaķis ... .. ir ātrs

Vilks ir pelēks - un vilku mazulis ... ... ir pelēks

Ezītis ir dzeloņains, un ezis ir dzeloņains.

Labi padarīts. Bērni, šodien mēs runājam par savvaļas dzīvniekiem, bet vai jūs zināt kādus mēles griezējus vai atskaņas par savvaļas dzīvniekiem?

IIIdaļa. Atspulgs:

Nu, mūsu stunda ir beigusies.

Kādu stāstu mēs šodien satikām? (Ar stāstu "Peldošie lāči")

Vai atceries, kas to uzrakstīja? (Stāstu sarakstījis Vitālijs Valentinovičs Bjanki)

Par ko mēs lasījām stāstu? (Stāsts bija par lāci un viņas mazuļiem)

Jūs visi šodien esat lieliski, jūs paveicāt labu darbu.

Nodarbība ir beigusies!

Olga Bokova
GCD runas attīstībai "V. Bjanki stāsta pārstāstījums" Peldošie lāči "

Mērķis: mācīt bērnus pārstāstīt literāru tekstu.

Uzdevumi: aktivizējiet vārdnīcu. Attīstīt fonēmisko dzirdi... Piesaistīt mākslinieciskajam literatūra: turpināt iepazīties ar dzīvnieku rakstnieka V. daiļradi. Bjanči.

Vārdu krājuma darbs: lācis, rotaļu lācītis, pļauka, apkakle, iemērkšana, paķēra, sita, nobijies, brūns.

Priekšdarbi: skatoties uz attēlu un... Šiškins "Rīts priežu mežā", saruna par lāči lasot pasakas, dzeju par lāči.

Metodiskie paņēmieni: verbāls (lasīšana, saruna, pieprasījums, analīze, iedrošinājums, vizuāls ( izskatīšanai, spēle (pārsteiguma brīdis, fiziskā minūte).

Materiāli un aprīkojums: magnētiskā tāfele, V portrets. Bjanči, ilustrācijas darbam, aploksne ar burtu, d / un "Kur dzīvo skaņa?"

Individuālais darbs: Nastja M., Seryozha B. - palīdzība ar atstāstījums, Vika F. - skaņas atrašanās vieta vārdā.

Veicot.

Laika organizēšana. Audzinātāja: "Puiši, šajā aploksnē jums ir uzdevums, vai vēlaties zināt, kurš no tiem? Uzminiet pēc verbālā apraksta, kurš ir runa: šie dzīvnieki dzīvo mežā. Viņi ir lieli un spēcīgi. Viņiem patīk gulēt ziemā. Viņus sauc par saldumiem, jo ​​viņiem patīk medus.

Audzinātāja: "Uzmini, kādi dzīvnieki?"

Bērnu atbildes: Lāči.

Audzinātāja: "Tieši tā, tā ir Lāči... Un kā jūs mīļi saucat lācis?"

Vārdu spēle "Nosauc vārdu" ( lācis, rotaļu lācītis, lācis, lācis, miša, Medvedko).

Audzinātāja: "Tagad es jums nolasīšu Vitālija Bjanki stāsts ko sauc " Lācīšu peldēšana".

Mednieks gāja gar meža upes krastu un pēkšņi dzirdēja skaļu zaru sprakšķēšanu. Viņš nobijās un uzkāpa kokā.

No biezokņa nāca liels brūns lācis un ar viņu diviem smieklīgi rotaļu lācītis. Lācis satvēra vienu rotaļu lācīti zobus aiz apkakles un iegremdēsim upē.

Lācēns čīkstēja un plosījās, taču māte viņu nelaida vaļā, kamēr nebija kārtīgi izskalojusi to ūdenī.

Cits rotaļu lācītis nobijies no aukstās vannas un devās bēgt mežā.

Māte viņu panāca, iepļaukāja un tad iegāja ūdenī, tāpat kā pirmo.

Atkal uz zemes, abi rotaļu lācītis bija ļoti apmierināti peldēšanās: diena bija tveicīga, un viņi bija ļoti karsti biezos pinkainajos mēteļos. Ūdens viņus labi atsvaidzināja. Pēc peldēšanās lāči atkal pazuda mežā, un mednieks nokāpa no koka un devās mājās.

Saruna par darbu. Jautājumi bērniem.

Kāds ir darba nosaukums?

Kāpēc mednieks nobijās?

Kur viņš no bailēm radās?

Kas parādījās upes krastā?

Ko sāka darīt lācis?

Kāpēc ir viens no mazuļi ieskrēja mežā?

Kāpēc mazuļi bija apmierināti ar vannu?

Vai jūs domājat, ka medniekam bija interese skatīties lāču ģimene?

Pastāstīs vai viņš saviem draugiem par redzēto?

Un jūs pastāstītu?

Fizik. minūte "Trīs lācis".

Trīs lācis devās mājās, (sekojiet viens otram)

Tētis bija liels, liels (staigā uz pirkstiem)

Mamma ar viņu ir mazāka, (rokas krūšu līmenī)

Un mans dēls ir tikai mazulis (iet ar pietupieniem)

Viņš bija ļoti mazs

Gāju ar grabulīšiem.

Atkārtota lasīšana ar iestatījumu uz atstāstījums.

Bērnu darbu atstāstījums: viens pēc otra, zīmējot uz attēliem. Var izsaukt vienu bērnu pārstāstīt viss darbs ir individuāls.

D / I "Kur skaņa dzīvo?" (Strādājot ar izdales kartītēm, noteikt skaņas "F" vietu vārdos).

Rezultāts: "Puiši, šodien jūs paveicāt labu darbu. Labi darīts! Jums mājās jāuzzīmē sižets stāsts"Lācīšu peldēšana", un pastāsti saviem vecākiem".

Saistītās publikācijas:

Tiešo izglītojošo aktivitāšu kopsavilkums "V. Bjanki stāsta pārstāstījums" Lāču peldēšana " Programmas saturs 1. Iepazīstināt bērnus ar V. Bjanki darbu "Peldlāči" 2. Radīt apstākļus mērķtiecīgai iegaumēšanai.

GCD kopsavilkums runas attīstībai. N. Kaļiņinas stāsta "Par sniega bulciņu" pārstāstījums Programmas saturs: Sakarīga runa. Māciet bērniem nodot literārā teksta saturu sakarīgi, konsekventi, izteiksmīgi, bez.

GCD kopsavilkums runas attīstībai vecākajā grupā. M. Glinskas stāsta "Maize" pārstāstījums Mērķis: mācīt atstāstīt. Uzdevumi: Izglītojoši: 1. Mācīt bērniem pilnvērtīgi, konsekventi, izteiksmīgi pārstāstīt. 2. Piedalieties.

Nodarbības par runas attīstību kopsavilkums. G.Skrebitska stāsta "Dzenis" pārstāstījums Laika organizēšana. Saimnieks:Draugs velk drauga roku.Izrādījās pusaplis.Visi redzēja viesus...Drīz sveiciniet mūs.Šodien viņi ieradās pie mums.

Nodarbības par runas attīstību vecākajā grupā konspekts. V.Bjanki stāsta "Pelvojošie lāči" pārstāstījums Nodarbības par runas attīstību vecākajā grupā konspekts. V. Bjanki stāsta "Pelvošanās lāči" pārstāstījums. Sagatavoja: TV Eremina Mērķis: Izglītība.

Nodarbības par sakarīgas runas attīstību konspekts "Stāsta pārstāstījums" Kaķis Vaska " NODARBĪBAS KONSTRUKCIJA PAR SAISTĪTĀS RUNAS ATTĪSTĪBU Tēma: Stāsta "Kaķis Vaska" pārstāstījums, izmantojot uzziņas attēlus. Mērķis: nostiprināt prasmes.

Jekaterinburgas pilsētas administrācijas Izglītības departaments

Pašvaldības autonomā pirmsskolas izglītības iestāde - bērnudārzs ar numuru 47

Publiskā nodarbība

Tēma: V. Bjanki stāsta pārstāstījums

"Lācīšu peldēšana"

Pedagogs:

Ferafontova A.A.

Jekaterinburga, 2018

Temats:V.Bjanki stāsta "Pelvojošie lāči" pārstāstījums

Mērķis:

Sakarīgas secīgas teksta atstāstīšanas mācīšana ar vizuālu atbalstu grafisku diagrammu veidā, kas parāda notikumu secību.

Uzdevumi:

    Mācīt uztvert darbu ar dabas vēsturi holistiski un emocionāli.

    Attīstīt spēju vizualizēt modelēšanu.

    Iemācieties pats sastādīt vienkāršus teikumus, pamatojoties uz diagrammām.

    Paplašiniet bērnu vārdu krājumu.

    Veidot sakarīgu runu, vizuālo atmiņu, domāšanu, kustību koordināciju.

Metodiskās metodes:

Darba lasīšana, saruna, pārstāstīšana; attēlu un slaidu apskate, mīklas.

Aprīkojums:

Objektu attēli, kuros attēloti savvaļas dzīvnieki, atstāstījuma shēmas, dators.

Vārdu krājuma darbs:

Lācis, lācītis, iepļaukāt, apkakle, iemērkt, bēgt.

Nodarbības gaita :

1. Ievaddaļa: Organizatoriskais moments. Sagatavošanās uztverei.

3 min

2. Galvenā daļa: Stāsta lasīšana. Darbs ar vārdnīcu. Saruna par saturu. Fiziskā minūte. Pārlasot stāstu. Pārstāsts pēc atsauces shēmām.

23 minūtes

3. Nodarbības rezultāts: Bērnu vērtējums. Saruna ar bērniem par to, kas viņiem nodarbībā patika visvairāk.

4 minūtes

Nodarbības gaita:

1. Organizatoriskais moments. Runas dzirdes, brīvprātīgas uzmanības, domāšanas attīstība.

Puiši, vai jūs zināt, kādi dzīvnieki dzīvo mežā?

Un kā sauc šos dzīvniekus? (Savvaļas)

2. Sagatavošanās teksta uztverei. Emocionālā fona radīšana stāsta uztverei.

man irkrūtis , tas nav vienkārši, tajā ir liela pastkarte. Vai jūs zināt, kāpēc to tā sauc? (Atverot to, parādīsies attēls vai zīmējums)

Vai vēlaties uzzināt, kurš ir attēlots uz mūsu? Tad mēģiniet uzminēt.

- Šie dzīvnieki dzīvo mežā. Viņi ir lieli un spēcīgi. Viņiem patīk gulēt ziemā. Tos sauc par saldumiem, jo ​​viņiem patīk ēst medu.Uz pastkartes

Vai esat uzminējuši, kas ir šie dzīvnieki? Pārbaudīsim, (skolotājs izņem pastkarti un pakar to uz tāfeles)

Puiši, vai jūs zināt, kāpēc šos dzīvniekus tā sauc? (jo viņi zina (zina), kur atrodas medus)

Kādas pasakas ar lāci jūs zināt?

Kas ir lāču ģimene? (lācis, lācis, mazuļi.)

Tagad es jūs iepazīstināšu ar šo ģimeni (izstādīt gleznu.)

Skolotājs aicina bērnus doties ceļā

3. Stāsta lasīšana. Brīvprātīgas uzmanības attīstība.

Tagad es jums nolasīšu fragmentu no Vitālija Valentinoviča Bjanki sarakstītā stāsta, un tas saucas "Peldlāči".

Teksta lasīšana.

Mūsu paziņas mednieks gāja gar meža upes krastu un pēkšņi izdzirdēja skaļu zaru sprakšķēšanu. Viņš nobijās un uzkāpa kokā.

No biezokņa izlīda liels brūnais lācis ar diviem jocīgiem lāču mazuļiem un pestunu - savu gadu veco dēlu, lāču aukliņu.

Lācis apsēdās.

Pestuns ar zobiem satvēra vienu rotaļu lācīti aiz apkakles un iemērcam to upē.

Lācis čīkstēja un plosījās, bet pestuns viņu nelaida vaļā, kamēr nebija kārtīgi izskalojis to ūdenī.

Vēl viens lācēns nobijās no aukstās vannas un sāka bēgt mežā.

Pestuns viņu panāca, iepļaukāja un tad iegāja ūdenī, tāpat kā pirmais.

Es noskaloju, noskaloju un nejauši iekritu ūdenī. Kā lācītis kliedz! Tad vienā mirklī pielēca lācis, izvilka savu mazo dēlu krastā un iesita pestūnam tā, ka viņš, nabags, auroja.

Atkal uz zemes abi mazuļi bija ļoti apmierināti ar vannošanos: diena bija tveicīga, un viņi bija ļoti karsti biezos pinkainajos kažokos. Ūdens viņus labi atsvaidzināja. Pēc nomazgāšanās lāči atkal pazuda mežā, un mednieks nokāpa no koka un devās mājās.

4. Vārdu krājuma darbs.

Par ko ir šis stāsts?

Puiši, vai jūs uzminējāt, kuru viņi sauca par pestūnu? (vienu gadu vecs lācēns, aukle jaunākiem lācēniem)

Kā stāstā sauca ļoti karstu dienu? (tumsīgs)

Vai jūs zināt, ko nozīmē "ņemt aiz apkakles"? (tas nozīmē ņemt aiz apkakles)

Kāpēc dzīvnieki tā dara? (lai nomierinātu mazuļus)

Un kurš var parādīt vārdu "aizbēgt"? (ātrs skrējiens)

Parādiet sev "mamma iepļaukās"

Vai Pestuns iemērca lāci vai vienkārši paturēja?

Un ko nozīmē “iegremdēt”? Kā var teikt savādāk? (iegremdēt, iegremdēt)

Lācis vanno lācēnu, rūpējas par viņu, tātad viņa ir kāda māte? (domīgs)

Kādi vārdi pēc nozīmes var būt līdzīgi vārdam rūpes? (mīlošs, uzmanīgs)

5. Saruna par saturu. Dialogiskās runas attīstība. Bērni atbild ar pilnu piedāvājumu.

- Kas gāja pa mežu1 attēls

Kurš iznāca no meža? (No meža iznāca lācis ar mazuļiem.)2 bilde

Kā pestuns satvēra lāci? (Pestuns satvēra lāci aiz apkakles.)3 bilde

Kā pestuns mazgāja lāci? (iegremdēts)4 attēls

Ko izdarīja otrais lācis? (Otrais lācis aizbēga.)5 bilde

Ko mamma uzdāvināja lācim? (Mamma iepļaukāja rotaļu lācīti.)6 attēls

Vai mazuļi bija apmierināti ar vannu? (Lācēni bija apmierināti ar vannu.)7 attēls

Un ko tad viņi darīja un kas notika ar mednieku? (Viņi devās uz mežu, un mednieks nokāpa no koka) 8 attēls

Kurš tev stāstā patika visvairāk?

Kura stāsta daļa jums likās visinteresantākā?

6. Fiziskās minūtes.

Mazuļi dzīvoja biežāk

Viņi sagrozīja galvu

Tā, tā – viņi sagrozīja galvu(Mēs pagriežam galvu pa labi un pa kreisi)

Mazuļi meklēja medu

Koks draudzīgi šūpojās

Tā, tā – viņi kopā kratīja koku(ķermenis noliecas pa labi un pa kreisi)

Un devās uz vraku

Un viņi dzēra ūdeni no upes

Tātad, piemēram, viņi dzēra ūdeni no upes(Līkumi uz priekšu)

Viņi arī dejoja! Kopā viņi pacēla ķepas!

Tātad, šādi viņi pacēla ķepas uz augšu!(Pamīšus paceļam rokturus)

7. Stāsta pārlasīšana. Ilgtermiņa dzirdes atmiņas attīstība.

- Es jums nolasīšu stāstu, klausieties uzmanīgi, tad mēs to pārstāstīsim. Un shēmas man palīdzēs šajā jautājumā (lasīšanas laikā skolotājs atklāj shēmas).

8. Stāsta pārstāstīšana, izmantojot grafiskās shēmas ( uz galda ir diagrammas).

- Vai jums, puiši, patika stāsts?

Lai mums būtu vieglāk pārstāstīt, izmantojiet mnemonisko tabulu.

Kurš gāja gar meža upes krastu?

Kāpēc viņš uzkāpa kokā?

Kurš iznāca no meža? (No meža iznāca liels lācis, divi jautri lācēni un pestuns - viņas gadu vecais dēls, lāču aukle.)

Kā tu nomazgāji pirmo rotaļu lācīti? (Pestuns satvēra lāci ar zobiem aiz apkakles

un iemērcam to upē.)

Ko darīja otrs lācis? (Vēl viens lācēns nobijās un ieskrēja mežā.)

Ko viņa iedeva otrajam lācēnam (Viņa iedeva pļauku lācēnam.)

Kas notika ar otro lāču mazuli peldoties (Iekrita ūdenī. Viņš kliedza)

Ko lācis izdarīja? (vienā mirklī viņa pielēca augšā, izvilka savu mazo dēlu krastā un iesita ar pestunu pa seju)

Vai mazuļi bija apmierināti ar vannu? (Lācēni bija apmierināti ar vannu.)

Kāpēc viņi bija apmierināti? (Diena bija tveicīga, un mazuļiem bija ļoti karsti biezos, pinkainos kažokos).

Kā stāsts beidzās? (Pēc peldes lāči pazuda mežā, un mednieks nokāpa no koka un devās mājās)

9. Nodarbības rezultāts.

- Kādu stāstu mēs šodien satikām?

Kurš to uzrakstīja?

Kādus jaunus vārdus tu šodien iemācījies?

Kura stāsts tev patika visvairāk? (bērni var ziedot savus žetonus tam, kuram ir labāks stāsts)

Jūs visi esat tik lieliski puiši, un man šķiet, ka mūsu lādē ir vēl kaut kas (skolotājs atver lādi un izņem uzlīmes).

Rezerves uzdevums:

Karstajā dienā dzīvnieki pa meža taku devās uz dzirdinātāju.

Alnis stutēja aiz mammasteļš ,

lapsa ložņāja pēc mammaslapsu mazulis,

Ezītis ripoja pēc mammasezis,

Sekoju lāča māteilāču mazulis,

Viņi brauca pēc mammas - vāveresvāveres,

Aiz zaķu mammas - šķībizaķi ,

Vilcene vadījamazuļi

Visas mātes un bērni vēlas piedzerties.

Abstrakts no atklātās nodarbības vecākajā grupā par tēmu

« Stāsta "Pelšanās lāči" pārstāsts

Temats: V.Bjanki stāsta "Pelvojošie lāči" pārstāstījums

Vadošā izglītības joma : "Runas attīstība"

Izglītības jomu integrācija : "Kognitīvā attīstība", "Runas attīstība", "Sociālā un komunikatīvā attīstība", "Fiziskā attīstība".

Mērķis: Uzlabojiet dialogu un monologu runu. Iemācieties savienot atsevišķās stāsta daļas vienā veselumā.

Uzdevumi:

  • Māciet bērniem konsekventi un loģiski pārstāstīt literāro tekstu, cenšoties pareizi veidot teikumus.
  • Attīstīt bērnos spēju savienot atsevišķas stāsta daļas vienotā veselumā, precīzi, konsekventi nododot tekstu; dot uzdevumus īpašības vārdu un darbības vārdu sinonīmu, antonīmu atlasei;
  • precizēt un nostiprināt skaņu Ш un Ж pareizu izrunu, iemācīt tās atšķirt vārdos, izrunāt mēles griezēju ar šīm skaņām dažādos ātrumos: ātri, mēreni, lēni.
  • Lai audzinātu neatlaidību.
  1. Pajautājiet, ko bērni zina par lāču dzīvi.
  2. Lasot V. Bjanki stāstu "Peldošie lāči".
  3. Ko nozīmē vārdi: pestuns, tveicīgs.
  4. Fiziskā minūte "Lāči".
  5. Pārstāsts pa daļām.
  6. Skaņu diferenciācija.
  7. Patter.
  8. Uzzīmējiet rotaļu lācīti.
  9. Apakšējā līnija.

Nodarbības gaita

1. Laika organizēšana.
Viņi paskatījās viens uz otru,
Viņi cieši turējās rokās.
Pagriezās pa kreisi uz labo,
Un viņi pasmaidīja viens otram.

Audzinātāja: Vai jums patīk minēt mīklas? (Jā) Tagad es jums uzdošu mīklu, un jūs uzminēsit, par ko mēs runājam.

Lielkājains un liels, viņš ziemā guļ midzenī.

Vasarā viņš staigā pa mežu, savāc mutē avenes.

Mīl zivis, skudras, uzminiet, kas ir?

Audzinātāja: Uzminiet, kādi dzīvnieki tas ir?

Bērnu atbildes: Lācis

Audzinātāja: Tieši tā, tā ir lācis (rāda gleznu ar attēlu lācis)

Audzinātāja: Puiši, vai jūs zināt, kāpēc šos dzīvniekus tā sauc?

Bērnu atbildes: Kāpēc šo zvēru sauca par lāci?

Lācis mīl medu un zina (zina), kur to atrast.

Nosauciet lāču ģimeni (lācis, lācis, mazuļi.)

Tagad es jūs iepazīstināšu ar šo ģimeni (rādu lāci un lāčuku.)

Puiši, sakiet man, lūdzu, kas ir lācis? (liels, gudrs, gādīgs).

Un kādi lāči? Ko tu domā, Daniel? Veronika, vai tu piekrīti Daniela teiktajam? (Maza, stulba, muļķīga, smieklīga).

Puiši, padomājiet un pastāstiet, kādi kažoki ir lāčiem? (bieza, pūkaina, silta) - bērnu individuālas atbildes.

Puiši, kā jūtas lāči saulainā vasaras dienā? (tie ir karsti, neērti, neērti).

2. Tēmas ziņojums.
Šodien dosimies uz mežu, kur notika pārsteidzošs stāsts, kuru aprakstīja V. Bjanki (portrets). Bet vispirms pasakiet man tā cilvēka vārdu, kurš ieradās mežā medīt. (Bērnu atbildes)
3. Stāsta lasīšana. Lasot V. Bjanki stāstu "Peldošie lāči".
Mūsu paziņas mednieks gāja gar meža upes krastu un pēkšņi izdzirdēja skaļu zaru sprakšķēšanu. Viņš nobijās un uzkāpa kokā.
No biezokņa izlīda liels brūnais lācis ar diviem jocīgiem lāču mazuļiem un pestunu - savu gadu veco dēlu, lāču aukliņu.

Lācis apsēdās. Pestuns ar zobiem satvēra vienu rotaļu lācīti aiz apkakles un iemērcam to upē.

Lācis čīkstēja un plosījās, bet pestuns viņu nelaida vaļā, kamēr nebija kārtīgi izskalojis to ūdenī.

Vēl viens lācēns nobijās no aukstās vannas un sāka bēgt mežā.

Pestuns viņu panāca, iepļaukāja un tad iegāja ūdenī, tāpat kā pirmais.

Es noskaloju, noskaloju un nejauši iekritu ūdenī. Kā lācītis kliedz! Tad vienā mirklī pielēca lācis, izvilka savu mazo dēlu krastā un iesita pestūnam tā, ka viņš, nabags, auroja.

Atkal uz zemes abi rotaļu lācīši bija ļoti apmierināti ar vannošanos: diena bija tveicīga un biezos, pinkainajos kažokos bija ļoti karsts. Ūdens viņus labi atsvaidzināja.

Pēc nomazgāšanās lāči atkal pazuda mežā, un mednieks nokāpa no koka un devās mājās.

  1. Strādājiet pie stāsta satura.

Saruna par stāsta saturu un mnemonisko tabulu plāna sastādīšana.

Puiši, jums patika stāsts (paņemiet grafisku zīmējumu)

Kurš gāja gar meža upes krastu? - 1

Kāpēc viņš uzkāpa kokā ? 2, 3

No kā viņš baidījās?

Atcerieties, kā rakstnieks aprakstīja lāča izskatu? (No biezokņa iznāca liels brūnais lācis un divi smieklīgi lāču mazuļi un pestuns). 4

Kas ir Pestuns? ( Pestun - rotaļu lācītis vecāks gadā , atstāja kopā ar māti, auklīti)

Ko Petuns izdarīja ar pirmo lāci? (Pestunē vienu rotaļu lācīti ar zobiem uz apkakles un iegremdēsim to upē). 5

Ko darīja mazais lācis? (Lācēns čīkstēja un plosījās..).

Un ko izdarīja pestuns? (Pestuns to neatlaida, kamēr nebija rūpīgi izskalojis ūdenī.).

Puiši, kā jūs saprotat izteicienu: "izskalots ūdenī"? (viņa iemērca lāci ūdenī dažādos virzienos). Parādiet, kā jūs noskalojāt.

Ko izdarīja otrais lācis? (sāka bēgt mežā). 6

No kā viņš baidījās? (aukstā vanna).

Kā viņš skrēja? (sāka aizbēgt, tas ir, ļoti ātri).

Kā pestuns sodīja lāci? (pieķērās un sita pļaukas).

Kā mazuļi jutās pēc peldēšanās? (Abi mazuļi bija ļoti apmierināti ar vannu).

Kāpēc viņi bija apmierināti? (Diena bija tveicīga, un mazuļiem bija ļoti karsti biezos, pinkainos kažokos).

Kā stāsts beidzās? (Pēc peldes lāči pazuda mežā, un mednieks nokāpa no koka un devās mājās).

  1. Vārdu krājuma darbs:

Puiši, vai jūs zināt, ko nozīmē ņemt aiz apkakles? (nozīmē ņemt aiz apkakles)

Nāc, viens no jums būs lācis, un šis ir viņas lācis. (es dodu rotaļu lācīti)

Parādi man, kā tu ņem lāci aiz apkakles? (bērnu šovi)

Puiši, ko izdarīja Sveta? (paņēma lāci aiz apkakles)

Parādi man, kā lācis "Pļaukti pļauki" (bērnu šovi)

Kā lācis iemērca lāci? (bērnu šovi)

Parādīsim kopā, kā viņa iemērc mazuļus.

7. Sekundārais lasījums.

Un tagad, bērni, es jums vēlreiz lasīšu stāstu, pēc kura klausos jūsu pārstāstus par šo brīnišķīgo V. Biankas stāstu “Peldlāči”. (lasot tekstu)

Vienatnē šādu stāstu ir grūti pārstāstīt. Un, ja jūs sadalāt tekstu daļās, tas var būt pārstāsts par trīs vai pat četriem. Vispirms jārunā par to, kā tika izskalots pirmais mazulis. Un tad? Kā viņi mazgāja otru lāču mazuli. Un kā izbeigt pārstāstīšanu? (izpirktie mazuļi bija apmierināti).

Jūsu pārstāstījumam jābūt konsekventam un izteiksmīgam. Pārstāstā lietojiet tādus skaistus vārdus un izteicienus kā: "biežos pinkainajos kažokos", "tveicīgi karsta diena", "lielais brūnais lācis", smieklīgi lāču mazuļi, plikšķēšana, čīkstēšana, biezoknis, ūdens veldzēts.

Tagad klausīsimies jūsu pārstāstījumos. Kurš vēlas? Lūdzu, Boriss

(jautājiet 3-5 bērniem. Pēc katras pārstāstīšanas sniedziet analīzi, ņemot vērā prasības).

Vai jums patika jūsu biedru pārstāstījumi? (bērnu atbildes)

Kura atstāstījums tev patika visvairāk? (bērnu atbildes). Kā tev tas patika? (Ja bērniem ir grūti atbildēt, es viņiem palīdzu.)

Karīnai bija izteiksmīgs, tekstam tuvs atstāstījums. Pārstāstā viņa lietoja skaistus un vajadzīgus vārdus un izteicienus. .

8 .Fizikas minūte "Lācēni dzīvoja biežāk"

Mazuļi dzīvoja biežāk

Viņi sagrozīja galvu

Tā, tā – viņi sagrozīja galvu (Mēs pagriežam galvu pa labi un pa kreisi)

Mazuļi meklēja medu

Koks draudzīgi šūpojās

Tā, tā – viņi kopā kratīja koku (ķermenis noliecas pa labi un pa kreisi)

Un devās uz vraku

Un viņi dzēra ūdeni no upes

Tātad, piemēram, viņi dzēra ūdeni no upes (Līkumi uz priekšu)

Viņi arī dejoja! Kopā viņi pacēla ķepas!

Tātad, šādi viņi pacēla ķepas uz augšu! (Pamīšus paceļam rokturus)

Lūk, pa ceļam purvs! Kā mēs varam to pārslēgt?

Lec un lec! Lec un lec! Vairāk jautrības, mans draugs! (Lec augšā)

  1. 9. Atšķirīgas skaņas

Es nosaukšu vārdus, un tu noķer vaboli, ja dzirdi viņa dziesmu vienā vārdā (dzērve, vabole, krupis) (kamene,

  1. Spēle " Saki kādu vārdu »

Un tagad mēs spēlēsim spēli "Pasaki man vārdu". Es saukšu pieaugušo dzīvnieku, bet jūs - viņa mazuļus.

Ezītis - kurš? (ezis)

Kas tu esi? (cieši)

Kuram lācim ir? (lācēni) (skolotājs lēnā tempā atkārto mēles griežot).

Atkārtosim kopā: Ezītim ir ezis, čūskai ir čūska, lācim ir mazuļi.

  1. Bumbu spēle "Pastāsti, kura?"

Pedagogs: Pastāsti man, kāds lācis?

- Gudrs kā .... (mamma)

- Gudrs kā .... (pūce, vecmāmiņa)

- Spēcīgs kā .... (tētis, dzērve)

- Liels, piemēram, ... (zilonis, māja)

- Stingri kā .... (skolotājs, policists)

- Neērti kā .... (ronis)

- Biezs kā .... (valzirgs)

- Augsta kā ... (žirafe)

Spēlējiet ar karogu "Līdzīgi vārdi"

Skolotājs sauc vārdu, bērni paceļ saistītos vārdus, atzīmējot izvēles rūtiņu. Lācis ... lācis, lācis, mazuļi, lācis, medus, lācis, lācis ...

13 . Uzzīmējiet rotaļu lācīti(ja atliek laiks)
14. Rezumējot .

Ko mēs šodien iemācījāmies stundā?

Kas tev, Jegor, patika visvairāk?Un ko jaunu Boriss šodien iemācījās? Veronika? Šodien mācījāties pārstāstīt stāstu par V.Bjanki "Peldlāči". Jūs atbildējāt ļoti labi, daudziem bija interesants stāsts, visi bija vērīgi. Labi padarīts.

  • Es pateicos jums par jūsu darbu un jūsu noskaņojumu.

Šis ir stāsts jaunākiem skolēniem. Stāsts par lācīšiem lasīšanai pamatskolā un lasīšanai ģimenē.

Mazuļu peldēšana. Autors: V.V.Bianki

Mūsu paziņas mednieks gāja gar meža upes krastu un pēkšņi izdzirdēja skaļu zaru sprakšķēšanu. Viņš nobijās un uzkāpa kokā.

No biezokņa izlīda liels brūnais lācis ar diviem jocīgiem lāču mazuļiem un pestunu - savu gadu veco dēlu, lāču aukliņu.

Lācis apsēdās. Pestuns ar zobiem satvēra vienu rotaļu lācīti aiz apkakles un iemērcam to upē.

Lācis čīkstēja un plosījās, bet pestuns viņu nelaida vaļā, kamēr nebija kārtīgi izskalojis to ūdenī.

Vēl viens lācēns nobijās no aukstās vannas un sāka bēgt mežā.

Pestuns viņu panāca, iepļaukāja un tad iegāja ūdenī, tāpat kā pirmais.

Es noskaloju, noskaloju un nejauši iekritu ūdenī. Kā lācītis kliedz! Tad vienā mirklī pielēca lācis, izvilka savu mazo dēlu krastā un iesita pestūnam tā, ka viņš, nabags, auroja.

Atkal uz zemes abi rotaļu lācīši bija ļoti apmierināti ar vannošanos: diena bija tveicīga un biezos, pinkainajos kažokos bija ļoti karsts. Ūdens viņus labi atsvaidzināja.

Pēc nomazgāšanās lāči atkal pazuda mežā, un mednieks nokāpa no koka un devās mājās.

Nejauši raksti

Uz augšu